Дневна архива: "07/10/2017"

October 7, 2017 - 0 Коментари

Football – World Qualifiers: Denmark – Romania 1 Football – World Qualifiers: Lithuania – England 2 Football – World Qualifiers: Poland – Montenegro 1 Football – World Qualifiers: Slovakia – Malta 1-1 Football – World...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред Андрес Иниеста се согласи да го продолжи договорот со Барселона и ќе остане во Камп Ноу до крајот на кариерата. “Барселона и Андрес Иниеста постигнаа договор за продолжување на договорот за...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Мерцедес Луис Хамилтон успеа да ја освои првата пол позиција во својата кариера на патеката Сузука во квалификациите за денешната квалификација за Гран-при на неделата во Јапонија. Германскиот тим денеска наметна целосна доминација...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Капитенот на нашата Македонија Горан Пандев по ремито со Италија (1:1) во квалификацискиот натпревар на Светското првенство, изјави дека неговите соиграчи одиграле добро во одбраната. Искусниот фудбалски македонски бисер кој беше асистент на голот на...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Италија долго ќе ја памети Македонија и Александар Трајковски ако не обезбеди Мундијал во Русија 2018. “Азурите” одиграа 1:1 со Македонија во квалификационен меч на Светското првенство на Олимпико во Торино. Головите ги постигнаа Ѓорѓо Кјелини...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

КИПАР – ГРЦИЈА   2 На две кола пред крајот на квалификациите, Грција има одлични шанси за втората позиција. Кипар и Гибралтар се последните два противника на Грција, која за втората позиција се бори со Босна...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Notts County – Forest Green   1 Walsall – Shrewsbury   3+ MK Dons – Bradford   GG Bosnia – Belgium   GG&3+...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Coleraine – Ballinamallard United   1 Andorra – Portugal   2 Notts County – Forest Green   1 Finn Harps – Dundalk   2 Sweden – Luxembourg   1 ICE HOCKEY IF Frisk – Stavanger   1 Vienna – Dornbirn ...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Гневот на шпанците од некаталонско потекло кон Пике и понатаму продолжува. На вчерашниот натпревар на Шпанија против Албанија, Пике го започна натпреварот по што во 60. минута беше заменет од Начо. Неговото напуштање на теренот...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

  Денес очекуваме многу возбудливи натпревари во претпоследниот квалификациски круг за Светското првенство во Русија следната година. Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси. Белорусија-Холандија -20:45 Првиот дуел за...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Football – World Qualifiers: Belarus – Holland 2 Football – World Qualifiers: Bulgaria – France 2 Football – World Qualifiers: Cyprus – Greece 2 Tenis – ATP Bejing: R.Nadal – G.Dimitrov 1 Tenis – ATP...

Повеќе