Дневна архива: "08/10/2017"

October 8, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Металург ремизираа со Мотор Запорожје среде Украина, без тренерот Лино Червар и македонскиот бек Филип Кузмановски во екипата, во голема драма на крајот 28:28 (12:18). Натпреварот започна за Металург одлично и на средината...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Големиот успех на Шведска со 8:0 над Луксембург се покажа катастрофално за Холандија, бидејќи “лалињата” практично ги загубија шансите дури и за учество на бараж за пласман на Мундијалот 2018. Покрај тоа судбината ја скроеја и...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Успехот минатата ноќ во Бугарија (0:1), кој ја доближи Франција до завршницата на Светското првенство во 2018 година, ќе остане засекогаш во сеќавањата на Дидие Дешамп. Тренерот на “петлите” е веќе лидер во најпрофитабилната листа...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Симона Халеп го обезбеди своето прво место на светската ранг листа ВТА по одличните настапи на турнирот во Пекинг. Романката ја симна Гарбин Мугуруса од врвот и за првпат ќе биде број еден во светот...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Селекцијата на Грција уште е во игра за бараж за СП 2018, откако доби поклон победа од нивните браќа Кипар, кој заеднички ја пееа химната уште на стартот, со што како да сакаа да ја...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои Гран При на Јапонија, по кошмарот за неговиот главен конкурент за титулата Себастијан Фетел. Германскиот пилот на Ферари отпадна по оштетување на моторот и така од Скудерија повторно...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Костарика се квалификува за Светското првенство следната година, по драматичното реми против Хондурас – 1:1. Поентата беше доволна за домаќините да обезбедат виза за Русија и беше освоена во 90-та минута благодарение на голот на...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Пик Сегед успеа да го запре европскиот шампион, Вардар. Во вжештената атмосфера во салата во Унгарија, имаше жестока борба од првата до последната минута, а на крајот немаше победник – 26:26 (14:13). Најголем виновник за...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Централниот дефанзивец на Наполи, Калиду Кулибали, ја платил сметката за хотелот, каде што неговите соиграчи и тимот на националниот тим на Сенегал се за пријателски натпревар со Нигерија. Двете страни се состанаа во Лондон во...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

ЕГИПЕТ – КОНГО   1&2-5 Најзначаен натпревар за Египет во последните неколку децении. Победа на вечерашниот натпревар ќе значи пласман на Светско Првенство, нешто на кое Египет нема играно уште од СП во Италија од 1990...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Нашиот тим, заедно со 1xbet  ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.   Перуџа-Про Верчели -15:00 Нашата прва прогноза за недела ќе биде меч на италијанската Серија Б, натпреварот помеѓу Перуџа и Про Верчели....

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Lithuania – England   2 Oud Heverlee – Westerlo   1 Liga de Quito – Fuerza A.   1 Deportivo C. – Clan Juvenil   1 Cremonese – Ternana   1 ICE HOCKEY Lions de Lyon – Chamonix   1...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Norway – Northern Ireland    X2&GG Pescara – Citadella    1 Bari – Avellino   GG Lithuania – England   2...

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе