Дневна архива: "10/10/2017"

October 10, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година, која летово настапи на Европското Првенство во Полска доживеа срамен пораз од аутсајдерот Гибралтар, во португалскиот град Фаро и го запиша вториот пораз во третиот дуел во овие...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

  На интернет можете да најдете многу опции за гледање на фудбал или други спортови и тоа преку платени сајтови кои предлагаат квалитетни преноси со висока резолуција, преку кабелските оператори или преку бесплатни стримови во...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос повторно го покажа својот напорен карактер за време на турнирот во Шангај. Тој демонстративно го напушти теренот по завршувањето на првиот сет (6:7 (5)) и ја предаде победата на Стив...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Легендата на австралискиот фудбал Тим Кејхил ја испрати Австралија на финалниот плеј-оф за пласман за СП 2018, откако ги постигна и двата гола за успехот со 2:1 над Сирија по продолженија во реваншот од четвртиот...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Belgium – Cyprus   1 Newtown – Bala Town   1 Suduva – K. Zalgiris   1 Osasuna – Albacete   1 Framce – Blearus   1 Hungary – Faroe I.   1 Shakhtar K. – Lokomotiv A.   2 Valladolid –...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Paraguay – Venezuela   0-3 Faroe Islands U21 – Georgia U21   2 Portugal – Switzerland   GG Australia – Syria   1...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Belgium – Cyprus   1 France – Belarus    1 Hungary – Faroes I.   1 ICE HOCKEY Strasbourg – Grenoble   2 Langenthal – Chaux De Fonds   1 Visp – Ticino   1 Dragons de Rouen –...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе