Дневна архива: "11/10/2017"

October 11, 2017 - 0 Коментари

Basketball – Euroleague: CSKA Moscow – Milano 1 Basketball – Euroleague: Olympiakos – Baskonia 1 Tenis – ATP Shanghai: M.Cilic – S.Johnson 1 Tenis – ATP Shanghai: A.Dolgopolov – R.D.Federer 2 Tenis – ATP Shanghai:...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот против Шведска (2:0) беше последен за Арjен Робен со тимот на Холандија. Крилото на Баерн Минхен гi одбележа и двата гола за успехот на “лалињата”, но тој не беше доволен за да ги лизне...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

23 учесници на светското првенство веќе се јасни следната година. За жал, Македонија повторно не се вклучи во најголемиот фудбалски форум. Сметката досега покажува дека во Русија ќе има барем две држави, кои никогаш досега...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Лионел Меси доби премногу критики за настапите во репрезентацијата, и Аргентина висеше се до последен миг за Русија, но по настапот на капитенот во Еквадор ова веќе не важи. “Гаучосите” имаа потреба од задолжителна победа...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Suduva – Kauno Zalgiris   1 S. Karagandy – Lokomotiv A.   2 Augsburg II – Rosenheim   1 Arsenal K. – Sumy    1 ICE HOCKEY SKA St. Petersburg – Sochi   1 Dynamo M. – Bars...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Basketball – Eurocup: Alba Berlin – Partizan 1 Basketball – Eurocup: Gran Canaria – Zenit 1 Basketball – Champions League: Besiktas – Avellino 1 Basketball – Champions League: Strasbourg – Petrol Olimpia 1 Tenis –...

Повеќе
October 11, 2017 - 0 Коментари

Синоќа се одиграа последните натпревари од светските квалификации во зона “Европа”. По нив кон учесниците на Мундијалот 2018 се приклучија финалистите од последното Европско првенство – Португалија и Франција. Роналдо и дружината победија во решавачката...

Повеќе