Дневна архива: "13/10/2017"

October 13, 2017 - 0 Коментари

Во сабота со почеток од 14.30 часот започнува 10-то коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот Шкендија ќе гостува кај шампионот Вардар во дербито од колото, а изненадувањето Академија Пандев ќе го пречека Шкупи. Четвртиот...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Football – England Premier League: Manchester City – Stoke 1 Football – England Premier League: Tottenham – Bournemouth 1 Football – Italy Seria A: Juventus – Lazio 1 Football – Italy Seria A: Roma –...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Нашиот тим, заедно со 1xbet  ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси.   Бирминген-Кардиф – 20:45. Бирмингем се прилично назад во првенството и мислиме дека гостинстите немаат право да направат грешка, едните се борат...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Нотс Каунтри Мет Тутл, направи нешто необично. Тој постигна гол против Линколн во четвртото коло на натпреварот во Англија во поразот на неговиот тим од 4:1, а прославата беше неверојатна....

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Бразилската фудбалска ѕвезда Роналдо Луис Назарио де Лима го определи својот идеален тим. Интересно меѓу избраниците на Феноменот не се најде мегаѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, кој најверојатно ќе победи на крајот на годината...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

ФИБА ги промени деновите за светските квалификации во месеците ноември 2017 и февруари 2018 година, како натпреварите во споменатите “прозорци” ќе се играат во петок, а не во четврток, како што беше најавено првично. Светското...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Легендарниот напаѓач на Бразил Ромарио изјави дека мегаѕвездите на светскиот фудбал Кристијано Роналдо и Лионел Меси се уште се послаби од него. “Вистина е дека Меси и Роналдо имаат различни карактеристики од моите, како и...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Flora Tallinn – Vaprus Parnu   1 Carmarthen Town – Connahs Quay   2 Ried – Linz   1 Wiener N. – Flordsdorfer   1 Brondby – Silkeborg   1 Bristol City – Burton   1 Manchester City – Stoke City ...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

ШАТОРУ – РЕИМС   БИЛО КОГА X / КОНЕЧЕН ТИП X И по 10 одиграни кола, лидерот Реимс заедно со Шатору и Ленс се единствените екипи од втората француска лига кои немаат одиграно нерешено. Тоа секако...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Football – Holland Eerste Divisie: Cambuur – Oss 3+ Football – Ukraine Premier League: Shakhtar – Vorskla 1 Basketball – Euroleague: Khimki – Valencia 1 Basketball – Euroleague: Barcelona – Panathinaikos 1 Tenis – ATP...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Lyon – Monaco   Т2 2+ Mechelen – Anderlecht   GG&3+ St Johnstone – Rangers   GG SonderjyskE – Midtjylland   2  ...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Josko Ried – Linz   1 Wiener N. – Floridsdorfer   1 Bristol City – Burton   1 BATE Borisov – Vitebsk   1 Servette – Vaduz   1 ICE HOCKEY Tychy – S. Gdansk   1 Plzen – Liberec ...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе