Месечна архива: "November 2017"

November 14, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Mathare United – Muhoroni   1 ICE HOCKEY Polonia Bytom – PZHL Katowice   1 H. Fihters – Odense   2 Ticino Rockets – EHC Visp   2 Thurgau – Academy Zug   1 Lillehammer – Manglerud S.   1...

Повеќе
November 14, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 14, 2017 - 0 Коментари

Mathare United – Muhoroni   1 Atletico Junior – Rionegro   1 Lushnja – Flamurtari Vlore   2 Z. Odesa – Inhulets P.   2 America M. – EC Juventude   1 Skenderbeu – Kamza   1 Altona – Eutin 08 ...

Повеќе
November 14, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 13, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup play-off: Ireland – Denmark 1 Football – European Qualifiers U21: Armenia – Serbia 2 Football – European Qualifiers U21: Israel – Germany 2 Football – European Qualifiers U21: Spain – Slovakia...

Повеќе
November 12, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup play-off: Italy – Sweden 1 Football – International friendly: Turkey – Albania 1 Basketball – NBA: Golden State Warriors – Orlando Magic 1 Basketball – NBA: LA Clippers – Philadelphia 76ers...

Повеќе
November 12, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 12, 2017 - 0 Коментари

Gijon – Valladolid   1 Ascoli – Foggia   3+ Greece – Croatia   GG&3+...

Повеќе
November 12, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Oud Heverlee Leuven – Roeselare   1 Altona 93 – St. Pauli II   2 Barcelona SC – Clan Juvenil   1 Penarol Montevideo – Juventud de Las Piedras   1 Leixoes – Guimaraes B   1 BASKETBALL Bayern...

Повеќе
November 12, 2017 - 0 Коментари

Football – World Cup play-off: Switzerland – North Ireland 1 Football – World Cup play-off: Greece – Croatia 2 Basketball – Spain ACB: Real Madrid – Barcelona 1 Basketball – Aba League: Crvena Zvezda –...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси. 1. Данска-Ирска– 20:45. Во овој дуел се среќаваат екипите на Данска против Ирска. Во овој дуел букмејкерите даваат убедлива победа за Данска,...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

Нов, голем, историски успех за македонскиот фудбал годинава. Откако фудбалската репрезентација до 21 година обезбеди настап и играше на ЕП во Полска годинава, а ФК Вардар се пласираше во групната фаза од Европа Лигата, фудбалерите...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

FOOTBALL Cliftonville – Vallinamallard United    1 Queen’s Park FC – Arbroath    2 Coleraine FC – Ards FC   1 Westfalia – Alemannia Aachen   2 Saarbrucken – TSV Steinbach   1 BASKETBALL CEZ Nymburk – Brno ...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

Swindon – Chesterfield    1 Oxford – Northampton   1 Pro Vercelli – Empoli   3+...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе