Daily Archives: "15/01/2018"

January 15, 2018 - 0 Comments

Херојската борба на македонските ракометари вечерва во Арената во Загреб резултираше со втора победа. По саботната победа над Словенија,  вечерва во крајно интересен и нималку лесен натпревар, Македонија со 29-28 ја совлада репрезентацијата на Црна...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Comments

Во очекување на вечерашниот натпревар против Црна Гора, во продолжение ве потсеќаме на една од најголемите победи на машката ракометна репрезентација. На СП кое во 2009 година се одигра во Хрватска, Македонија со високи 36-30...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Comments

Вечерва со почеток од 20:30 во рамките на ЕП во Хрватска, Македонија ќе го одигра вториот натпревар од  групната фаза против репрезентациајта на Црна Гора. По одличната победа над Словенија, нашите ракометари вечерва ќе имаат...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Comments

FOOTBALL Manchester United – Stoke   1 Olympiakos – PAS   1 Estoril – Porto   2 BASKETBALL Paradubice – Decin   1 Dunkerque – Le Portel   1 Legia W. – Energa Slupsk   2 Detroit – Charlotte   1...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Comments

...

Повеќе