Месечна архива: "January 2018"

January 17, 2018 - 0 Коментари

И да сакавме подобар старт неможевме да имаме. Две победи од исто толку одиграни натпревари. Ваков скор нашите ракометари досега немале во групната фаза од европските првенства, а најдобриот досегашен резултат вели дека нашите ракометари...

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

Во избор на ЕХФ во продолжение ви ја прикажуваме најдобрата одбрана од вчерашните натпревари....

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

Во избор на ЕХФ во продолжение ви ги прикажуваме најдобрите акции од вчерашните натпревари од третото коло од групната фаза на Еврошампионатот во Хрватска....

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

FOOTBALL PSG – Dijon   1 APOEL – AEL   1 Maritzburg United – Super Sport   1 ICE HOCKEY Winterthur – Rapperswil   2 Ceske Budejovice – Stadion L.   1 Benatky Nad Jizerou – Horacka Slavia Trebic   2...

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
January 16, 2018 - 0 Коментари

FOOTBALL Reims – Tours   1 O. Marseille – Strasbourg   1 Sparta R. – Vitesse   2 Monaco – Nice   1 Ajaccio – Orleans   1 ICE HOCKEY Dragons de Rouen – Strasbourg   1 Ajoie – Ticino Rockets ...

Повеќе
January 16, 2018 - 0 Коментари

Дефинитивно најдобриот погодок во второто коло од Европското првенство во Хрватска е цепелинот на Талески и Лазаров....

Повеќе
January 16, 2018 - 0 Коментари

...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Коментари

Херојската борба на македонските ракометари вечерва во Арената во Загреб резултираше со втора победа. По саботната победа над Словенија,  вечерва во крајно интересен и нималку лесен натпревар, Македонија со 29-28 ја совлада репрезентацијата на Црна...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Коментари

Во очекување на вечерашниот натпревар против Црна Гора, во продолжение ве потсеќаме на една од најголемите победи на машката ракометна репрезентација. На СП кое во 2009 година се одигра во Хрватска, Македонија со високи 36-30...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Коментари

Вечерва со почеток од 20:30 во рамките на ЕП во Хрватска, Македонија ќе го одигра вториот натпревар од  групната фаза против репрезентациајта на Црна Гора. По одличната победа над Словенија, нашите ракометари вечерва ќе имаат...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Коментари

FOOTBALL Manchester United – Stoke   1 Olympiakos – PAS   1 Estoril – Porto   2 BASKETBALL Paradubice – Decin   1 Dunkerque – Le Portel   1 Legia W. – Energa Slupsk   2 Detroit – Charlotte   1...

Повеќе
January 15, 2018 - 0 Коментари

...

Повеќе
January 14, 2018 - 0 Коментари

До каде може да стигне Македонија на ова ЕП? Групна фаза Елиминација во главната фаза 5-6 место Елиминација во полуфинале 1-3 место quotes 2 know...

Повеќе
January 14, 2018 - 0 Коментари

Во супер интересен натпревар предмалку на Енфилд, Ливерпул со 4-3 славеше над Манчестер Сити и му го нанесе првиот пораз сезонава во Премиер Лигата. Натпреварот започна одлично за домаќините што резултираше за рано водство од...

Повеќе
January 7, 2018 - 0 Коментари

...

Повеќе