Месечна архива: "February 2018"

February 28, 2018 - 0 Коментари

Аргентинските и италијански медиуми лансираа вистинска „бомба“ и открија секс-скандал во фудбалскиот клуб Интер, во кој главен актер е сопругата на капитенот Икарди, Ванда Нара....

Повеќе
February 28, 2018 - 0 Коментари

Од наредната сезона 2019/2020 во месец Февруари екипите од англиското острово ќе добиваат двонеделна пауза....

Повеќе
February 28, 2018 - 0 Коментари

Љубителите на фудбалот од стариот континет веке со години се навикнаа да ги следат натпреварите од лигата на шампиони во препознатливиот термин од 20:45....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Управата на Арсенал претходното лето беше пред сериозен тест, бидејќи требаше да донесе една многу значајна одлука, а тоа беше дали да го задржи актуелниот менаџер Арсен Венгер кој е повеќе од 20 години на...

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Леванте веќе 12 натпревари во Примера не знае за победа, а очајната форма ја потврдија и против Бетис на домашен терен, претрпувајќи нов пораз. Гостите од Андалузија рутинирано победија со 2-0, доминирајќи во...

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Наполи забележа убедлива победа на гостувањето во Каљари со огромни 5-0 и со тоа стигна до бројката од 10 победи во низа во Серија А....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Повредата што најскапиот фудбалер на денешницата, Нејмар ја заработи на неделниот дерби натпревар во францускиот шампионат против Олимпик Марсеј е сериозна и Бразилецот со сигурност ќе го пропушти клучниот дуел за ПСЖ, реваншот од осминафиналето...

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

Некогашната мис бум бум , Сузи Кортез одлучи да го искористи светското првенство во Русија за да ја зголеми својата популарност која и ја донесе секси задникот....

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

Како што самиот објави на својот профил  на Твитер, Усеин Болт потпиша договор со еден фудбалски клуб!...

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

Фановите на ПАОК направија хаос во Солун во неделата вечер, кога судијата одлучи да не се одигра натпреварот против Олимпијакос, бидејќи тренерот на Атина беше погоден со предмет во главата....

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

ПСЖ со 3-0 го доби француското дерби против Марсеј, но тимот беше повеќе разочаран од овој дуел отколку што славеше бидејќи Нејмар заработи повреда поради која можеби ќе го пропушти важниот меч со Реал Мадрид....

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

Екипата на, Хјустон  вчера го надигра тимот на Денвер Нагетс (114-119) за 12. победа во низа. Гостите имаа одличен почеток на мечот, кој им овозможи лесна завршница. Предводени од најдобриот играч, Џејмс Харден, кој постигна 41 поен и ...

Повеќе
February 25, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите предводени од Жозе Мурињо се специјализирани за дефанзивна игра, а и еден Манчестер Јунајтед кој важеше за еден од тимовите кои играат најубав фудбал на “Островот” потпадна под негово влијание и се почесто го...

Повеќе
February 25, 2018 - 0 Коментари

Топџиите се специјализираа за освојување на домашните куп натпреварувања во последниве години, но денес се соочуваат со огромен предизвик да го победат лидерот на Премиер Лигата, Манчестер Сити на Вембли....

Повеќе
February 24, 2018 - 0 Коментари

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ постигна нов трипл дабл  во победата на Денвер Нагетс над Сан Антонио – 122: 119....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на сите, поготово на играчите, кои со нови сили ќе тргнат...

Повеќе