Дневна архива: "14/02/2018"

February 14, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите на ПСЖ први дојдоа во водство на гостувањето на Сантијаго Бернабеу со голот на Адриен Рабио во 33тата минута, по грешката на дефанзивците на Реал Мадрид....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Садио Мане го донесе Ливерпул во водство на гостувањето кај Порто во 26тата минута....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Македонскиот стратег Александар Тодоров кој не се прослави на клупата на МЗТ Скопје на почетокот на сезонава по што следуваше оставка, брзо најде нова работна средина за него добро позната....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Тренерот на Порто, Серџо Консеисао се реши без изненадувања да го започне првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите против Ливерпул да го започне со најсилниот тим со кој располага во моментов....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид и Париз Сен Жермен ги објавија имињата на почетните состави со кои ќе настапат на вечерашната пресметка на “Сантијаго Бернабеу” во првиот осминафинален меч од Лигата на Шампионите....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Кливленд Кавалирс  ја забележаа и третата победа од кога целосно се промени тимот со последните трејдови....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерот на Арсенал Александре Лаказет поради повреда ќе биде надвор од терените од 4-6 недели објави лондонскиот клуб....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Манчестер Сити победничката серија од Премиер-лигата ја продолжи и во најелитното европско натпреварување Лигата на шампиони каде што го декласира Базел со убедливи 0-4....

Повеќе