Дневна архива: "15/02/2018"

February 15, 2018 - 0 Коментари

Српскиот кошаркарски интернационалец и кошаркар на Гостивар, Немања Мишковиќ го напушти тимот на само неколку часа до почетокот на куп натпреварот против Куманово....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Менаџерот на Манчестер јунајтед, “специјалниот” Жозе Мурињо доби нов ангажман. Португалскиот стратег за време на Светското првенство во Русија ќе има улога на стручен коментатор за една руска телевизија....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Кошаркарскиот тим на Кремона е прв полуфиналист во Купот на Италија кој се игра во Фиренца во Арената Нелсон Мандела. Тие го совладаа тимот на Авелино со резултат 89-82....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Спортскиот директор на Рома, Рамон Родригез Вердехо, познат на пошироката јавност како Мончи, призна дека римскиот клуб морал да го продаде Мохамед Салах, но жали бидејќи смета дека можел да изнуди многу повисока цена за...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Париз Сен Жермен забележа пораз во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите на гостувањето кај актуелниот европски првак Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Актуелната освојувачка на УС ОПЕН 24 годишната Слоун Сивенс го покажа атлетски извајаното тело во последната фотосесија за магазинот” спортс илустрејд”....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми за натпреварите од лигата на шампионите...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Кошаркарите на Портланд пред домашната публика забележаа победа над Голден Стејт со резултат од 123 : 117 ...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Копенхаген – Атлетико Мадрид   2...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Ливерпул е вториот тим по Манчестер Сити, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва му одржа лекција по модерен фудбал на составот на Порто на негов терен....

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид уште еднаш покажа кој е “крал” во Лигата на шампионите, победувајќи го ПСЖ со 3-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Мадрид на”Сантијаго Бернабеу”....

Повеќе