Дневна архива: "16/02/2018"

February 16, 2018 - 0 Коментари

Монако полека но сигурно се враќа на победничките патеки, запишувајќи ја третата победа по ред во најсилната француска лига забележувајќи лесна победа од 4-0 против Дижон....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Куманово неочекувано издвојува лесна победа над Гостивар со резултат 85-65 во последниот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија. Победата над Гостивар значи дуел со најтрофејната македонска екипа Работнички во првото полуфинале кое е...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Куманово си закажа полуфинална пресметка против најтрофејниот македонски клуб во ова натпреварување, Работнички, откако во последното четвртфинале за денешниот ден го совлада тимот на Гостивар со резултат 85-65....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Актуелниот македонски првак, МЗТ Скопје во третата четвртфинална пресметка во Купот на Македонија рутинирано стигна до триумф над екипата на Фени индустри со резултат од 115-68 и си закажа полуфинален дуел со гевгелиска Блокотехна....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Шампионот МЗТ Скопје очекувано стигна до лесна победа во Купот на Македонија над домашната екипа на Фени индустри со резултат од 115-68....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Леброн Џејмс, најдобриот кошаркар на денешницата, повторно го критикувше претседателот на САД, Доналд Трамп....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

По Слоун Стивенс, на ред дојде и атрактивната тенисерка Јуџин Бушар....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Работнички забележа убедлива победа на првиот четвртфинален натпревар попладнево, откако беше поуспешен од тимот на Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Almere – Go Ahead Eagles   3+ RKC Walwijk – Cambuur   3+...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Во вториот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија, тимот на Блокотехна извојува лесна победа против тимот на Охрид со резултат 110-88....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Откако претходната година Македонија беше домаќин на вистински спектакл со организација на натпреварот од УЕФА Суперкупот помеѓу европските гиганти Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, можно е во Скопје летово да пристигнат нови фудбалски великани. Доколку...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот од “Градски парк” е првиот полуфиналист во кошаркарскиот куп на Македонија, откако во првата четвртфинална пресметка попладнево беше поуспешен од Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Лидерот на табелата во Евролигата, тимот на ЦСКА Москва донесе засилување на центарската позиција ангажирајќи го Американецот Виктор Руд. Центарот засега е привремено решение на московјани, бидејќи актуелниот договор кој го потпиша е со важност...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Во пресрет на почетокот на завршницата од кошаркарскиот Куп на Македонија, тимот на Работнички останува најтрофејна екипа со девет освоени куп трофеи....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Никола Јокиќ,  влезе во историјата на кошаркарската НБА лига, откако зад своето име го запиши најбрзиот „трипл-дабл“ на сите времиња. ...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

FOOTBALL Racing Club – CA Lanus   1 Viktoria K. – R. W. Oberhausen   1 Nimes – Tours   1 Ballinamallard United – Coleraine    2 Mainz 05 II – Waldhof Mannhem   2 ICE HOCKEY Finland –...

Повеќе