Дневна архива: "19/02/2018"

February 19, 2018 - 0 Коментари

Фудбалскиот  клуб Арсенал  потпиша нов петгодишен договор за спонзорство со авиокомпанијата “Емирати”....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Бразилскиот фудбал  0д секогаш важел за  најдобар, и натпреварите кои се играат таму се секогаш интересни а око.Но не и овој пат....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп на Македонија откако во голема битка во финалето беше подобар од вечниот ривал тимот на Работнички....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

– Тимот на  Леброн Џејмс е победник на 67-то издание на Ол-стар , кој ја совлада екипата на Стеф Кари 148-145 во Лос Анџелес. …...

Повеќе