Дневна архива: "21/02/2018"

February 21, 2018 - 0 Коментари

Италијанскиот фудбалер Марио Балотели со својот тим Ница утре гостоваат во  Русија кај Локомотив Москва, тој  не ја пропушти можноста во паузата пред натпреварот со Локомотив да прошета низ руската престолнина. Тој на славниот „црвен плоштад“...

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Дуелот меѓу Комерцијал и Операрија заврши со победа на домаќините од 1:0, но во центарот на вниманието беше тепачката која се случи во последните секунди од средбата....

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

За Rowan Cheshire слушнавме првпат на зимските олимписки игри во Сочи каде заработи тешка повреда....

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона. Играчот кој е мета на актуелниот европски првак е пикерот Алексис Хернандез Боргес. Тој минатото лето се пресели во каталонскиот состав од редовите на Порто....

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед би можел да има корист од интересот и желбата на Реал Мадрид за доведување на Нејмар. Имено, за да собере доволно средства за да го реализира спектакуларниот трансфер на Нејмар, Флорентино Перез ќе му дозволи на...

Повеќе