Дневна архива: "22/02/2018"

February 22, 2018 - 0 Коментари

По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на сите, поготово на играчите, кои со нови сили ќе тргнат...

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Најдобриот бразилски фудбалер и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Нејмар е атракција како на фудбалските терени, така и надвор од нив....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Атлетико Мадрид – ФК Копенхаген Домаќините го осигураа пласманот уште во претходниот натпревар, победувајќи со 4-1 на гости, па така Диего Симеоне фокус ќе стави на домашната ЛаЛига, а на денешниот натпревар предност да добијат...

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Рубен Семедо, фудбалер на шпанскиот клуб Виљареал, беше уапсен откако тој и  двајца негови  роднини го киднапирале, врзале и мачеле човекот  чиј идентитет сè уште не е откриен од страна на полицијата....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Иднината на капитенот на Интер, Мауро Икарди, на “Џузепе Меачи” се уште е неизвесна, бидејќи неговата сопруга а воедно и  агент Ванда Нара, јасно стави до знаење дека два големи клубови се заинтересирани за Мауро....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Прилепчанецот Ване со 900 денари уплата, разложени на вкупно седум тикети,  успеа да погоди 22 натпревари и да стигне до неверојатна добивка, досега незабележана во спортското обложување во Македонија....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Шахтјор Донецк со предност од 2-1 ќе патува на реваншот против Рома во Рим. Украинците до победата стигнаа во второто полувреме, откако со комплетен пресврт го свртеа резултатот во своја полза....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

Севиља одигра нерешено без голови на домашен терен против екипата на Манчестер Јунајтед. Тимот на Мурињо извлече реми благодарејќи на брилијантниот Давид де Геа кој бранеше извонредно и со неколку неверојатни интервенции ја сочува својата...

Повеќе