Daily Archives: "27/02/2018"

February 27, 2018 - 0 Comments

Управата на Арсенал претходното лето беше пред сериозен тест, бидејќи требаше да донесе една многу значајна одлука, а тоа беше дали да го задржи актуелниот менаџер Арсен Венгер кој е повеќе од 20 години на...

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Comments

Тимот на Леванте веќе 12 натпревари во Примера не знае за победа, а очајната форма ја потврдија и против Бетис на домашен терен, претрпувајќи нов пораз. Гостите од Андалузија рутинирано победија со 2-0, доминирајќи во...

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Comments

Екипата на Наполи забележа убедлива победа на гостувањето во Каљари со огромни 5-0 и со тоа стигна до бројката од 10 победи во низа во Серија А....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Comments

Повредата што најскапиот фудбалер на денешницата, Нејмар ја заработи на неделниот дерби натпревар во францускиот шампионат против Олимпик Марсеј е сериозна и Бразилецот со сигурност ќе го пропушти клучниот дуел за ПСЖ, реваншот од осминафиналето...

Повеќе