Дневна архива: "05/03/2018"

March 5, 2018 - 0 Коментари

Andre Drummond 15.5 (+) Тристан Томпсон се повреди на минатиот натпревар против Денвер и нема да настапи вечерва, и тоа е една од главните причини за овој тип. Тешко дека некој од играчите на Кливленд...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

CRYSTAL PALACE – MANCHESTER UNITED  2 CELTA VIGO – LAS PALMAS  1...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Инголштад – Бохум   1...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Кaсиди Кук (22) , американката која се натпреварува во скокови во вода, се најде во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа нејзини контраверзни фотографии....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Сопственикот на Евертон Фархад Мошири е подготвен да му понуди работа на Арсен Венгер ако Французинот го напушти Арсенал на крајот од сезоната....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Поранешната НБА ѕвезда и еден од најдобрите кошаркари во историјата на кошарката, Коби Брајант покрај многубројните награди кои ги добиваше додека беше дел од најсилната кошаркарска лига, се закити со уште една вредна награда, но...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Манчестер сити во дербито на 29то коло во Премиер лигата, забележа победа над Челзи со 1-0 стигнувајќи до својата 25та победа сезонава. Со оваа победа тимот на Пеп Гвардиола има 78 бодови на своето салдо...

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Вардар имаше завршен напад за победа на вчерашниот дуел со Висла Плок, но на крај резултатот заврши нерешено  (31-31), во натпреварот од последното коло од групната фаза од Лигата на шампионите....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Вардар одигра нерешено 31-31 против Висла Плок на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Барселона на својот стадион “Камп Ноу” го победи Атлетико Мадрид во натпревар кој беше одлучувачки за освојување на титулата во Примера оваа сезона....

Повеќе