Дневна архива: "07/03/2018"

March 7, 2018 - 0 Коментари

Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер сити го претрпеа првиот пораз на домашен терен сезонава од Базел со 1-2, но “ѓраѓаните” својот пласман во чевртфиналето од Лигата на шампионите го обезбедија уште на првиот натпревар со убедливата...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Јувентус со одлично второ полувреме во кое постигнаа два брзи гола, и со резултат 2-1 стигна до многу посакуваната победа на Вембли против секогаш негодниот тим на Тотенхам и со тоа обезбеди пласман...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Вечерва во Стејплс центарот ќе се сретнат екипите на ЛА Лејкерс и Орландо Меџик....

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Тотенхем – Јувентус   X2 Манчестер Сити – Базел  1-1...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Металург – Мешков Брест   2...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Луција Јаворцекова, поранешна словачка велосипедистка, се сврте кон манекенството и експресно се прослави. Како? Па, погледнете ги нејзините фотографии и се ќе ви биде јасно....

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Отсуството на најскапиот и најдобриот фудбалер на ПСЖ, Нејмар е една од најголемите причини за слабото издание на тимот во реваншот од осминафиналната пресметка со Реал Мадрид, што значеше и елиминација за “парижаните” од настапите...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Хјустон продолжи со одличните настапи и на гостувањето во Оклахома. За нив ова беше дури 16та победа во низа. Во победата од 122:112 блескаа Крис Пол и Џејмс Харден. Крис Пол натпреварот го заврши со 25 поени, а...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид со импресивна игра го елиминараше ПСЖ од осминафиналето, јунак на натпреварот беше Кристијано Роналдо кој доминираше на натпреварот во Мадрид, а постигна погодок и на вчерашната пресметка во Париз....

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерите на Ливерлуп уште на првиот натпревар си ја завршија работата со победата од 5-0 на гостински терен над Порто, па затоа на домашен терен натпреварот беше само чиста формалност за потврда и заверка на...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Европскиот и светски првак Реал Мадрид уште еднаш покажа дека оваа екипа игра извонредно во елитното натпреварување Лигата на шампиони, за што доволноговори податокот дека две години по ред го освојуваат ова натпреварување....

Повеќе