Daily Archives: "12/03/2018"

March 12, 2018 - 0 Comments

Во НБА лигата се играат последните неколку натпревари од регуларниот дел на сезоната. Тимовите веќе ја креваат формата, борејќи се за што подобар пласман на табелата и добивање на полесен противник во разигрувањето....

Повеќе
March 12, 2018 - 0 Comments

Денес, во стандардниот термин за Holland eerste divisie од 20ч,  има 10 натпревари. Еден од нив е натпревар во кој екипите на Almere i Telsar ќе ги одмерат силите на  стадионот во Јанмар....

Повеќе