Дневна архива: "10/05/2018"

May 10, 2018 - 0 Коментари

Шпекулациите дека Мо Салах на лето ќе се пресели во Реал Мадрид стануваат се погласни, а Ливерпул веќе ја има пронајдено неговата замена....

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо стана и суперхерој. Најмладите фанови  ќе се радуваат на новиот лик кој ќе ги забавува со серијалот на цртани филмови под името „Striker Force 7“....

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Предлог тикет за денес (10.05):...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Голманот на Аталанта Пјерлуиџи Голини има проблем да се избори за стартната позиција во својата екипа, но тоа не е проблем да биде често во италијанските медиуми, а најзаслужна за тоа е неговата девојка која...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Предлог дубал на денот ...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Со триумфот во синоќешниот натпревар против Филаделфија 76ерс, тимот на Бостон Селтикс стигна до четврта победа во серијата и се пласираше во финалето од Источната конференција, каде ги чека дуел со Леброн Џејмс и тимот...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Предлог сингл за денес (10.05):...

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Барселона ја запиша својата 27ма победа сезонава во домашниот шампионат, потврдувајќи ја доминацијата во ЛаЛига сезонава....

Повеќе
May 10, 2018 - 0 Коментари

Италијанскиот шампион Јувентус го декласираше тимот на Милан во финалето на Купот на Италија со убедливи 4-0 и е на прагот да ги обедини домашните титули....

Повеќе