Дневна архива: "14/05/2018"

May 14, 2018 - 0 Коментари

Атлетико се договорил со Барселона да го продаде Гризман за 115м евра. Постигнат е договор помеѓу двете страни, пишува Sport .Французинот има откупна клаузула во вредност од 100м евра, која стапува на сила од Јули,но Барселона планира...

Повеќе
May 14, 2018 - 0 Коментари

Синоќа се одигра првиот натпревар од финалето во Источната конференција, а во него тимот на Бостон Селтикс на домашен терен стигна до прва победа во серијата против Кливленд Кавалирс....

Повеќе