Daily Archives: "20/05/2018"

May 20, 2018 - 0 Comments

Покрај бројните најавени промени во поглед на техничката регулатива, челниците на Формула 1 планираат и бројни измени во календарот на трките. Последните неколку денови доста се пишува околу евентуалното деби на Мајами во Формула 1...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

Најпопуларното рели Дакар следната година ќе се вози само во една држава и тоа Перу. Иако пред неколку недели се појави информација дека релито Дакар следната година ќе се вози во 4-5 земји од Јужна...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

FOOTBALL RB Salzburg – SV Mattersburg   1 Domzale – Krsko   1 Estudiantes Merida – Estudiantes Caracas   1 V. Stara Zagora – Levski   2 Thisted – Vejle BK   2 BASKETBALL Bayern M. – Brose Baskets   1...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

Valencia – Deportivo   1 Sassuolo – Roma   2 Charleroi – Standard Liege   1 Varnsdorf – Mas Taborsko   X Ajaccio – Le Havre   X  ...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

Предлог тикет за денес (20.05):...

Повеќе
May 20, 2018 - 0 Comments

Предлог сингл за денес (20.05):...

Повеќе