Monthly Archives: "May 2018"

May 2, 2018 - 0 Comments

Вечерва на програмата е реванш дуелот од полуфиналето во лигата на шампионите, каде Рома на домашен терен го прешекува Ливерпул.Натреварот ќе започне во стандардниот термин од 20:45....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Comments

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Comments

Во продолжение Ви ги прикажуваме тикетите од оние кои навистина немаа среќа изминатиов викенд....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Comments

Во прилог тикетите од мајсторите на изминатово коло. Кој си знае, си знае! ...

Повеќе
May 1, 2018 - 0 Comments

Бундеслигашкиот шампион мора да стрела најмалку 2 пати доколку сака да се пласира во финалето....

Повеќе