Ангеловски стартува со Несторовски и Пандев
Објавено на 02/09/2017 | Мак Фудбал, ФУДБАЛ

За неколку минути во Хаифа ќе започне квалификациониот натпревар за пласман на СП во Русија помеѓу Израел и Македонија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски натпреварот ќе го стартува со Несторовски во нападот поддржан од Пандев кој ќе има улога на полушпиц. Во стартните XI се најдоа и одличните сезонава Барди и Алиоски како и Муслиу во одбраната.

Во продолжение комплетните единаесеттмина кои ќе истрчаат на Сами Офер во Хаифа.

МАКЕДОНИЈА
Димитриевски,
Ристовски, Муслиу, Велкоски, Ристевски
Спировски, Барди
Алиоски, Пандев, Николов
Несторовски

Резерви:
Бабунски, Цикарски, Зајков, Дориев, Елмас, Ѓорѓев, Илиев, Нилсон, Радески, Тошевски, Трајковски, Тричковски


Тагови