Арсенал ги совлада ѕвездите на МЛС (ВИДЕО)
Објавено на 29/07/2016 | Меѓународен Фудбал, ФУДБАЛ

Англискиот Премиерлигаш, Арсенал, во натпревар кој се одигра во Сан Хозе со 2-1 ја совлада екипата составена од ѕвездите кои играат во клубовите во МЛС лигата. Во оваа екипа меѓудругите настапија Кака, Давид Виља, Пирло, Џовинко, Дрогба… Кемпбел и Акпом беа стрелци за Арсенал додека единствениот гол за “Ѕвездите” го постигна Дрогба.

 

 

Тагови