Арсенал – Ватфорд ,анализа и предлог тип

Published On 11/03/2018 » 260 Views» Slider, ТИПОВИ

Арсенал и Ватфорд се среќаваат во 30-тото првенствено коло во Премиер Лигата. Популарните “Топчии” моментно се наоѓаат на шестата позиција на табелата (што доведува до квалификации за Лигата на Европа) со 45 поени, додека “Стршлените” се на десеттото место со 36 поени.

 

 

14.10.17 PL Watford Arsenal 2 : 1
31.01.17 PL Arsenal Watford 1 : 2
27.08.16 PL Watford Arsenal 1 : 3
02.04.16 PL Arsenal Watford 4 : 0
13.03.16 FAC Arsenal Watford 1 : 2
17.10.15 PL Watford Arsenal 0 : 3
26.12.06 PL Watford Arsenal 1 : 2
14.10.06 PL Arsenal Watford 3 : 0
05.01.02 FAC Watford Arsenal 2 : 4
23.04.00 PL Watford Arsenal 2 : 3

 

 

На претходните десет средби во серија меѓу овие двајца противници (гледајќи ги сите натпреварувања во кои се среќаваа), беа постигнати многу голови, односно границата од 2.5 гола по натпревар беше надмината во сите тие натпревари. Затоа, ние очекуваме дека традицијата ќе продолжи и наш предлог тип е  “3+”

Квота 1,55

Дуелот се игра во недела со почеток во 14:30 часот.

 

Share this post
Tags

Comments are closed.