Баерн Минхен потпиша со братот на Марио Гетце

Баерн Минхен потпиша договор со напаѓачот Феликс Гетце, соопштија од клубот.

Договорот е прв во професионалниот фудбал за 19-годишниот играч и е со рок до летото 2019 година.

Феликс Гетце, е помал брат на Марио Гетце, кој премина во школата на баварците од Борусија Дортмунд во 2014 година.

Марио Гетце исто играше за Баерн Минхен, пред да се врати во Дортмунд.

Тагови