BET-IBC: Предлог типови за денес (03.04)
Објавено на 03/04/2018 | Slider, ТИПОВИ

Најдобрата платформа во светот за онлајн обложување со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Астон Вила – Ридинг тип: 3+ (најмалку 3 голови на натпреварот)

Астон Вила се бори за влез во елитата, по едногодишна пауза. Се наоѓа на 3тото место на табелата, додека пак Ридинг оваа сезона нема такви амбиции, но и опстанокот му е осигуран, наоѓајќи се на средината на табелата. Двете екипи играат многу офаанзивен фудбал сезонава и повеќето од натпреварите кои ги играат, ги завршуваат со три или повеќе погодоци. Со три или повеќе погодоци завршиле 7 од последните 8 нивни меѓусебни дуели, па за очекување е и вечерва да има најмалку три погодоци на нивниот меѓусебен дуел. Квотата за 3+ е одлична и се движи од 1,9-1,95.

Фулам – Лидс тип: 0-2 гола (Најмногу 2 гола на натпреварот)

Последните пет меѓусебни дуели помеѓу овие две екипи завршувале со најмногу до два погодоци на натпреварот. Фулам се наоѓа во одлична форма, но нивната голгетерска реализација е се послаба од натпревар во натпревар. Се очекува тврд натпревар во кои еден гол ќе го реши натпреварот. Наш предлог тип е дека вечерва нема да има повеќе од 2 гола на овој натпревар.

Искористете ги најдобрите квоти и заштедете време, обложувајќи се на повеќе сметки истовремено.

Не чекајте, отворете сметка веднаш и бидете дел од најдобриот брокер во светот на обложувањето. Најдобриот агент за онлајн обложување е секогаш достапен за Вас.

Тагови