BET-IBC: Предлог типови за денес (14.03)
Објавено на 14/03/2018 | ФУДБАЛ

И денеска најдобриот и најпрофесионален брокер за онлајн обложување со неколку предлози за денес.

 

Вечерва со почеток во 18:45   Lausanne и  Basel ќе го одиграат заостанатиот натпревар од 23то коло во Швајцарската Супер Лига.

Домаќинот моментално се наоѓа на 8та позазиција со 26 бодови, додека гостите се на 2та позиција со 41 бод (место кое води во квалификациите за Лига на шампиони).

02.12.17 SL Lausanne Basel 1 : 4
09.09.17 SL Basel Lausanne 1 : 2
15.04.17 SL Lausanne Basel 0 : 4
19.02.17 SL Basel Lausanne 4 : 3
05.11.16 SL Basel Lausanne 2 : 1
21.09.16 SL Lausanne Basel 1 : 2
08.07.16 CF Basel Lausanne 2 : 3
18.05.14 SL Basel Lausanne 4 : 2
02.02.14 SL Lausanne Basel 1 : 3
06.10.13 SL Lausanne Basel 1 : 2

Како што можеме да видиме на табалета, последните 6 дуели на овие 2 екипи во сите натпреварувања се прилично ефикасни каде што границата од 2.5+ головои е лесно надмината.Врз оснава на статистаката на меѓусебните дуели на овие екипи очекуваме ефикаснен натпревар.

Наш предлог тип     3+

 


 JUVENTUS VS ATALANTA

Со почеток во 18:00 часот Јуве на домашен терен ќе го одигра заостанатиот натпревар против екипата на Аталанта.Во моментов јувентус е на првата позиција во Италијанскита серија А со 71 бод, 1 повеќе од Наполи но и натпревар помалку, додека Аталанта е на 8та позиција со41 бод.

На претходните 2 натревари помеѓу овие 2 екипи  во купот на Италија , Јуве славеше во двата наврати со минимални победи од 1 : 0.

Квалитетот е дефинитивно на страната на Јувентус и очекуваме победа.

Наш предлог тип    1


Arbroath – Ayr

Со почеток во 20:45  ќе се сретнат екипите на Arbroath и Ayr  во натпревар од 28-тото коло од третата лига на Шкотска, и двете екипи се на добар пат да играат  следната сезона во втората лига. Ayr во моментов е во многу подобра позиција, има 57 поени, додека прворангираниот Raith има 58 и натпревар повеќе, а Ayr со победа ќе избие  на прво место. Од друга страна, Arbroath има 45 поени .

 

20.01.18 FAC Ayr Arbroath 4 : 1
06.01.18 LO Ayr Arbroath 1 : 2
04.11.17 LO Arbroath Ayr 1 : 4
26.08.17 LO Ayr Arbroath 1 : 2
22.03.14 LO Ayr Arbroath 2 : 1
01.02.14 LO Arbroath Ayr 2 : 3

Кога станува збор за меѓусебни средби, очигледно е дека не фалат голови. Кога ќе ги додадеме горенаведените статистики на фактот дека овие два тима ќе се борат од самиот почеток на  за подобар можен резултат за предност при пласманот во повисок ранг, логично е да очекуваме погодоци.

Наш предлог тип 3+ или ГГ3+

За сите горенаведени предлог типови вашите облози може да ги ставите преку најдобриот букмејкер агент.

Исто така со цел да заштедите време, можете да се обложувате и на повеќе сметки со регистрирање на VIP-IBC.

Бидете бр.1 во обложувачки свет и отворите обложувачка сметка сега со вашиот најдобар букмејкер.

Најдобриот брокер за обложување, исто така Ви нуди и подарок за играчи на високи износи, а за оние кои навистина сакаат да го допрат врвот и да се обложуваат во обложувалници без лимит, VIP обложувањето ќе се погрижи да бидат уште позадоволни. BET-IBC овозможува и највисоки влогови и во помали лиги преку Skype обложување.

Тагови