BET-IBC предлог типови за обложување (06.05)
Објавено на 06/05/2018 | ФУДБАЛ

BET-IBC со неколку совети ќе ви помогне да се обложувате на високи облози без лимит во Азија.

Manchester City vs Huddersfield – тип 4+

Граѓаните веќе го кренаа трофојот во Премиер Лигата, сега едниствена нивна цел е да направат рекордот на освени поени и постигнати погодоци недостижен.Пеп Гвардиола отворено изјави дека ќе им помогне на неговите играчи кои ќе бидат дел од Муднијалот да ја одржат и достигнат посакуваната форма, а такви има доста во екипата на Сити.Денеска најверојатно минутажа ќе добие и Јаја Туре кој најави дека на крајот од сезоната заминува по 8 сезони минати во клубот.Граѓаните доминираат кога се во прашање головите, и на последните 3 натпревари имаат постигнато 12 голови.На другата страна екипата на Хадерсфилд сеуште е близу опасната зона за испаѓање особено после победите вчера на Саутхемптон и Вест Бром.Денеска тие дефинитивно ќе настапат дефанзивно со цел да не примат погодок, но против оличниот состав на Пеп тоа изгледа невозможно.

Arsenal vs Burnley – тип 3+

Арсенал влегува во овој натпревар по поразот од Атлетико од 1:0 и неуспеа да се пласира во финалето на лига Европа, помалку и очекувано по слабиот резултат од првиот меч.Сепак ова е последен натпревар за Арсен Венгер и секако ќе сака да замине со победа, па одтаму и се очекува и да настапат поголем дел од стартерите што играа против Атлетико. Дефанзивно, Арсенал не се на посакуваното ниво, со примен погодок на 9 од последните 10 натпревари.

Барнли се пријатно изненадување оваа сезона и со победа би се изедначиле на 6-тата позиција со Арсенал. Нивната подобрена одбрана, придонесе да скокнат на повисоко место на табелата. Со само примени 32 голови, се на3-то место по примени голови. Но во последно време дефанзивата не им е на посакувано ниво, со 14 од последни 16 натпревари.

Бесплатната платформа за онлајн обложување Ви нуди можност да се обложувате на повеќе сметки истовремено.

Barcelona vs Real Madrid – тип GG3+

Иако Барселона ја обезбеди титулата, секогаш е интересно да се проследи натпревар помеѓу најголемите ривали на денешницата, Барселона и Реал Мадрид, вечното Ел Класико.

Барселона доминира во домашното првенство, Реал Мадрид успеа да се избори за пласман за финале во Лигата на Шампионите и тоа им е единствена шанса за спас на сезоната.

Иако титулата им е обезбедена Барселона ќе настапат со најсилен состав на Камп Ноу. Сите очи ќе бидат вперени кон Андре Иниеста, бидејки ова ќе му биде првиот настап дома откако објави дека ќе го напушти клубот на лето.

Потенцијални стартери на Барселона: Ter Stegen, Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Coutinho, Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suarez.

Реал Мадрид на овој натпревар ќе се фокусира да ја добие својата одмазда за декемвриското Класико, кога изгубија од Барселона со 0-3 на Бернабеу.

Зидан ќе настапи исто така со најсилен состав на Камп Ноу, со можноста Герет Бејл да биде стартер на овој натпревар.

Потенцијални стартери на Реал Мадрид: Navas; Nacho, Varane, Ramos, Marcelo; Kroos, Casemiro, Modric, Isco; Bale, Ronaldo.

Предлог тип за похрабрите  GG1&GG2 

Бидете број 1 во обложувачкиот свет и отворете обложувачка сметка преку најдобриот брокер за обложување во Азија.

 

Тагови