BET-IBC предлог типови за обложување (13.03)
Објавено на 13/03/2018 | Slider, ТИПОВИ

Најдобриот и најпрофесионален брокер за онлајн обложување BET-IBC и денес со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте. 

Kilmarnok – Aberdeen

Вечерва ќе го одиграат вториот натпревар од четвртфиналето од шкотскиот куп.Првиот натрпевар заврши со резултат 1:1.Ова е прилично интересен натпревар за сите љубители на статистиката.

03.03.18 FAC Aberdeen Kilmarnock 1 : 1
27.01.18 PRE Aberdeen Kilmarnock 3 : 1
26.11.17 PRE Kilmarnock Aberdeen 1 : 3
16.09.17 PRE Aberdeen Kilmarnock 1 : 1
19.02.17 PRE Kilmarnock Aberdeen 1 : 2
06.12.16 PRE Aberdeen Kilmarnock 5 : 1

Како што може да забечежиме на табелата головите на овој двомеч не недостасуваат,последните 5 меѓусебни дуели се доста ефикасни.

Наш предлог тип:    3+ / GG / GG3+

 

Man.utd – Sevilla 

Вечерва во терминот од 20 45 ќе се одигра реванш натпреварот од 1/8 финалната фаза во лигата на шампионите.Манчестер игра се подобро како што покажуваат и низата победи во ФА купот над Хадерсфилд ,како и 3 врзани победи во Премиер Лигата над Крситал Палас во гости и 2 големи победи на домашен терен над Челзи и Ливерпул.

Севиља на овој натпревар доаѓа после пораз од Валенсиа на домашен терен.Во првиот дуел може да се каже дека Севиља го надигра Манчестер ,имаа дури 25 шутеви кон голот на Де Геа.Исто така првиот натпревар го одбележаа голем број на корнери (16)  и фаули дури 34.

Наш предлог тиови:  Ман. Јунајтед оди понатака; вкупно фаули +28

 

Bury – Peterborough

Домаќинот моментално е последен на табелата со 30 бодови, додека гостите се на 7мата позиција со 53 бодови.

23.12.17 LO Peterborough Bury 3 : 0
14.01.17 LO Bury Peterborough 5 : 1
08.10.16 LO Peterborough Bury 3 : 1
01.03.16 LO Bury Peterborough 3 : 1
29.09.15 LO Peterborough Bury 2 : 3
27.11.10 FAC Bury Peterborough 1 : 2

На последните 6 меѓусебни дуели во сите натпреварувања , постигнувани се достса погодоци.Вечерва очекуваме низата да продолжи па така

Наш предлог тип  Bury – Peterborough     3+

 

Дали барате место за да ставите облози на некое од горенаведените натпревари? Или можеби на сите од нив? Најдобриот букмејкер агент ви нуди решение.

Исто така, за да заштедите време, можете да се обложувате на повеќе сметки со регистрирање на VIP-IBC.

Бидете бр.1 во обложувачки свет и отворите обложувачка сметка сега со вашиот најдобар букмејкер.

Најдобриот брокер за обложување, исто така Ви нуди и подарок за играчи на високи износи, а за оние кои навистина сакаат да го допрат врвот и да се обложуваат во обложувалници без лимит, VIP обложувањето ќе се погрижи да бидат уште позадоволни. BET-IBC овозможува и највисоки влогови и во помали лиги преку Skype обложување.

Тагови