BET-IBC предлог типови за обложување (26.05)

Published On 26/05/2018 » 462 Views» ФУДБАЛ

Онлајн агентот за азијатски букмејкери со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Реал Мадрид – Ливерпул тип:  X (Натпреварот ќе заврши без победник)

Реал Мадрид – Ливерпул е натпреварот кој ќе го одбележи денот. Долгоочекуваното финале од Лигата на Шампионите сакаше силите во Киев да ги вкрстат екипи кои немаа сјајна сезона во националните првенства, но имаа одличен настап сезонава во Лигата на Шампионите.

Во поглед на меѓусебните натпревари, досега, овие две екипи имаат одиграно четири меѓусебни натпревари и сите во Лигата на Шампионите. Скорот е идентичен, по две победи за двете екипи. Најпрво во 2009 година Ливерпул го елиминираше мадридски Реал во нокаут фазата од Лигата на Шампионите победувајќи го на Енфилд со 4-0 и минимално во Мадрид со 1-0. Пет години подоцна во групната фаза Реал им се одмазди на “Црвените” победувајќи ги на двата натпревари, најпрво на Енфилд со 3-0, а потоа и дома со 1-0.

Иако букмејкерите фаворитската улога им ја доделуваат на “Кралевите” ние очекуваме тесен и доста неизвесен натпревар. Оттука и нашиот предлог тип според кој во регуларниот дел натпреварот ќе заврши без победник.

Бохемијанс – Спарта Прага тип:  2 (Победа на гостинот)

Денеска на програмата во најлетиното чешко фудбалско натпреварување е последното коло. Најинтересно е во борбата за третата позиција каде изненадувањето на сезоната Јаблонец е со поен предност пред Спарта Прага и Сигма О. кои имаат исто поени. Третата позиција носи директен пласман во групната фаза од Европа Лигата па оттука влогот е голем. Гостите мораат да победат и со малку среќа да се пласираат на третата позиција што би значело спас за оваа очајна сезона за чешкиот гигант. Нашиот предлог тип без размислување е победа на гостинот односно 2.

Бесплатната платформа за онлајн обложување, Ви нуди можност да се обложувате на високи облози без лимит во Азија.

Англија (У-21) – Кина (У-21) тип:  3+ (На натпреварот ќе се постигнат три или повеќе голови)

Во првиот натпревар од овогодинешниот турнир во Тулон, репрезентацијата на Англија ќе се соочи со Кина. Англичаните несомнено се големи фаворити па оттука и победата е речиси сигурна. Сепак ние очекуваме натпревар со многу голови. Нашиот предлог тип е дека на натпреварот ќе се постигнат три или повеќе од три голови. При тоа како алтернатива би можеле да ја одиграта и ГГ&3+, доколку сакате поголем коефициент.

BET-IBC исто така нуди и подарок за играчи на високи износи, а за оние кои навистина сакаат да го допрат врвот и да се обложуваат во обложувалници без лимит, бесплатната обложувачка плaтформа ќе се погрижи да бидат задоволни. BET-IBC овозможува и највисоки влогови и во помали лиги преку Skype обложување.

Share this post
Tags

Comments are closed.