BET-IBC предлог типови за обложување (29.04)
Објавено на 29/04/2018 | Slider, ТИПОВИ

Најдобрата платформа во светот за онлајн обложување со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Man United – Arsenal  тип 1 ( победа на домаќинот )

Екипата на Аесенал доаѓа на Олд Трафорд после еден исцрпувачки натпревар против  Атлетико Мадрид каде што и покрај добрата игра не успее да стигнат до 3те бода. Дефинитивно денеска вниманието не им е насочено кој домашниот шампионат и покрај тоа што гостуваат кај големиот ривал Јунајтед.Според сите најави Арсенал ќе настапи со мешан состав се со цел да биде подобро подготвен за гостовањето кај Атлетико. На другата страна пак Мурињо победа ќе избега на 6 бодови пред Ливерпул и ќе ја заарантира 2та позиција. Знаеме добро за големото ривалтсво помеѓу Мурињо и Венгер и едноставно денес нема да ја пропушти шансата да му нанасе пораз.Тука можна е победа и на домаќинот од 2 0 или 3 0 .


West Ham – Manchester City   тип 2&3+ (победа на гостинот и да има над 2.5 голови на натреварот )

Граѓаните веќе ја обезбедија титулата во Премиер лигата но сага останува за екипата на Пеп да се обиде да го собори рекордот на освено поени во една сезона, за да го сторат тоа тие треба да победат на гости кај Вест Хем. Домаќинот моментално се наоѓа на 15та позиција со само 3 поени предност пред Саутемптон и зоната која води кон излез од премиер лигата. Вест Хем игра солидно на домашен терен каде  бележи 3 победи 3 нерешени и 2 загубени на последните 8 натпревари, на овие натрепревари просекот на постигнати погодици е 2.75 по натпревар.Сити ја обезбедија титулата но сепак остануваат мотивирани на крајот од сезоната со цел да го срушат рекордот. Се укажува на ефикасен меч.

Искористете ги најдобрите квоти и заштедете време, обложувајќи се на повеќе сметки истовремено.

Deportivo – Barcelona  тип 2 (победа на гостинот)

Во 36то коло на Ла лига, Депортиво ја пречекува Барселона.Домаќинот е 18та позиција и само со победа може некако да се надева на опстанок во елитата.Со само 4 кола до крајот и заостанок од 12 поени зад Леванте опсатнокот изгледа како невозможна мисија.На другата страна екипата на Барса со победа ќе ја завери титулата во Примера, и токму поради тоа ќе нападне со сите сили на денешниот меч.Тие имаат дури 3 пати повеќе постигнати погодици и 3 пати помалку примени , па можна е и висока победа на гостинот.Тука може да се типува и 2-2 (полувреме крај ) па дури и 2-2&3+.

BET-IBC исто така нуди и подарок за играчи на високи износи, а за оние кои навистина сакаат да го допрат врвот и да се обложуваат во обложувалници без лимит, бесплатната обложувачка палтформа ќе се погрижи да бидат задоволни. BET-IBC овозможува и највисоки влогови и во помали лиги преку Skype обложување.

Тагови