BET-IBC ПРЕДЛОГ ТИПОВИ ЗА ОБЛОЖУВАЊЕ
Објавено на 14/04/2018 | Slider, ТИПОВИ

Онлајн агентот за азијатски букмејкери со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Elfsborg – Sirius (предлог тип GG)


Екипата на Elfsborg,на домашен терен ја пречекува екипата на Sirius. Овој натпревар е од голема важност за двете екипи, поради лошиот старт на почетокот на сезоната.

На хартија, Elfsborg  има солиден состав, со добра офанзива, секогаш играат офанзивно и креативно, посебно на домашен терен. Одбраната има простор да напредува и тие се еден од најнепредвидливите тимови во лигата. Elfsborg  е тим кој може да постигне три гола, но и лесно да прими три голови.

Sirius имаше тежок натпревар против Hammarby на гостински терен, кои го загубија со резултат од 3:1. Тие имаат доста слична игра со Elfsborg, голем посед на топка, со многу офанзивни комбинации. Додека пак во дефанзивата имаат голем проблем со организација на одбраната.

  • На четири од последните пет меѓусебни дуели постигнати се три или повеќе погодоци.

Wigan – Rotherham (предлог тип GG3+)


Во рамките на 43-тото коло од Англиската “League One”, се среќаваат екипите на Wigan и Rotherham.

Wigan моментално се наоѓа на лидерската позиција на табелата (место кое директно води во повисокиот ранг), со досега 86 освоени бодови, додека Rotherham е на четвртото место на табелата (место кое води во бараж натпреварување), со 69 бодови.

25.11.17 LO Rotherham Wigan 1 : 3
08.04.17 CHA Wigan Rotherham 3 : 2
26.12.16 CHA Rotherham Wigan 3 : 2
14.03.15 CHA Rotherham Wigan 1 : 2
20.12.14 CHA Wigan Rotherham 1 : 2

Како што можеме да забележиме на табелата погоре, на последните пет меѓусебни дуели границата од 2.5 голови по меч е секојпат надмината, па водејќи се според статистиката, очекуваме и денес крајно ефикасен натпревар.

Искористете ги најдобрите квоти и заштедете време, обложувајќи се на повеќе сметки истовремено.

Tottenham – Manchester City (предлог тип 3+)


Во дербито од Англиската Премиер Лига, Tottenham го пречекува ранетиот City.

Домаќинот предводен од напаѓачкото трио Kane, Son, Eriksen, постигнува минимум два погодоци на последните четри натпревари во Премиер лигата и на последните 6 од 7 натпревари. Крилните играчи Son, Aurier и Davies константно креираат шанси за Hurry Kane. Додека пак дефанзивно покажуваат знаци на слабост, со примени погодоци на 4 од последните 5 натпревари.

Гостинот влезе во серија лоши резултати, 3 порази на последните 3 натпревари, додека предходно имаа само 3 порази, во текот на целата сезона. Aguero  нема да биде во составот, што значи дека Gabriel Jesus ќе биде во стартните 11.

Manchester City доминираше во домашното првенство со голем број на погодоци во противничките мрежи, благодарение на креативците De Bruyne, Silva, Sterling, Sane. Дефинитивно тие ќе сакаат да излезат од серијата лоши резултати и преку Tottenham да ја запечатат титулата во Англиската Премиер Лига.

Не чекајте, отворете сметка веднаш и бидете дел од најдобриот брокер во светот на обложувањето. Најдобриот агент за онлајн обложување е секогаш достапен за Вас.

Тагови