BET-IBC предлог типови за обложување (12.05)
Објавено на 12/05/2018 | Slider, ТИПОВИ, ФУДБАЛ

Онлајн агентот за азијатски букмејкери со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Hoffenheim vs Dortmund –  тип 2+ прво полувреме

Ова можеби е и најинтересен дуел од Бундеслигата ова коло.Двете екипи имаат за што да играат, а Дортмунд само и со бод може да си ја обезбеди 3тата позиција и патот во Европа.Дури и со пораз поради подобрата гол разлика Дортмунд можат да останат на 3то место, но постои едно сценарио доколку Хофенјам победи со поголем број погодоци и Леверкузен да победи со Хановер тогаш да дојде во прашање пласманот во европа за Дортмунд.Не очекува интересен дуел со две доста непредвидливи екипи, кои играат ефикасен фудбал.Оттука доаѓа и нашиот предлог тип за овој натпревар.

Monaco vs St Etienne – тип ГГ3+

По серија слаби резултати 2 порази и 1 нерешен конечно Монако минатото коло успеа да слави со 2-1 над Каен на гостински терен.Тие се само на 1 бод од Лион и од второто местсо кое води во групната фаза во ЛШ.Во прилог им иде и нерешенеиот резултат на Марсеј 3- 3 кај Гингамп на гости.Гостинскиот состав е на 6тата позиција со 2 бода позади Рен и место кое води во Лигата на Европа.Тоа сигурно ќе биде доволен мотив за нив денеска да освојат поени.Со оглед на неколку битни играчи кај Монако кој нема да настапат поради повреда и мотивираниот гостин се решивме да типуваме на голови.

Бесплатната платформа за онлајн обложување Ви нуди можност да се обложувате на повеќе сметки истовремено.

Strasbourg vs Lyon – тип 2

Стразбур кој е на 17та позиција на табелата со само 1 бод повеќе од Тулуз и од зоната на испаѓање.Тие се во очајна форма со 3  порази и 2 нерешени на последните 5 натпревари. На другата страна доаѓа Лион кој со победа ќе го завери 2рото место и ќе обезбеди директен пласман во ЛШ.Интересен е фактот дека Лион има остварено дури 13 последователни победи против Стразбур а за очекување е таа низа да продолжи и денеска со оглед на разликата во класи помеѓу двете екипи, оттука доаѓа и нашиот тип за денечниот меч.

BET-IBC со неколку совети ќе ви помогне да се обложувате на високи облози без лимит во Азија.

Тагови