BET-IBC предог типови за денес (08.04)
Објавено на 08/04/2018 | Slider, ТИПОВИ

Најдобрата платформа во светот за онлајн обложување со неколку совети ќе ви помогне околу типувањето за денес.

Арсенал – Саутемптон тип: 1 (Победа на домаќинот)

Денеска со почеток во 15:15 часот Арсенал на Емирати стадионот ја пречекува екипата на Саутемптон.Се чини дека Арсен Венгер конечно успеа да воспостави ред во играта на Арсенал, доказ за тоа е добрата форма во која се наоѓа лондонскиот тим, 5 победи по ред во сите натпреварувања.

На спротивната страна екипата на Саутемптон игра во очајна форма, со само 1 победа на последните 18 натревари во премиерлигата, и само 1 победа во последните 13 гостувања.Напаѓашите од гостинскиот соств оваа сезона никако да го пронајдат посакуваниот ритам.Истото важи и за одбранта која прима гол на 81% од натреварита оваа сезона, на 25 од 31 натпревар ја ваделе топката од мрежата.

Арсенал на овој натпревар влегува полн со самодоверба по одличната победа над ЦСКА во лига европа, нема да биде и изненадување доколку забележи победа и денес со неколку гола разлика, разбирливо е зашто начиот тип е победа на Аесенал.

Реал Мадрид – Атлетико Мадрид тип ГГ( Двата тима да постигнат гол на натреварот)

Екипата на Реал Мадрид забележа голема победа од 3 :0 против Јувентус на гостсински терен во Лигата на шампионите со што би требало без преголеми грижи да влезе во натпреварот со Атлетико. Можеби Зидан ќе ротира малку во составот со цел да има свежи играчи за ревеншот со Јуве, па најверојатно Бејл, Асенсио и Лукас Васкез ќе добијат поголема минутажа денеска. Исто така, се очекува и Кристијано Роналдо да биде дел од старните 11 на Зидан. Португалецот игра во одлична форма и нема да биде изненадување доколку и денес постигне некој погодок.

Атлетико Мадрид се свесни дека трката за титулата е веќе завршена, па фокусирани се на успех во Лига Европа, каде што во четвртокот забележаа солидна победа од 2:0 над Спортинг. Најверојатно и Диего Коста и Гризман ќе бидат во стартните 11 на денешното градско дерби. Французинот игра во одлична форма и има 11 погодоци на последните 8 натпревари за Атлетико и дефинитивно заедно со Коста ќе претставуваат голема закана по голот на Реал.

Ова е градско дерби и двете екипи ќе играат за гордост и престиж, и покрај тоа што првиот дуел заврши без голови очекувам дека денеска ќе има најмалку по еден гол во двете мрежи.

Искористете ги најдобрите квоти и заштедете време, обложувајќи се на повеќе сметки истовремено.

Удинезе – Лацио тип:  Т2 ( Лацио да постигне над 1.5 погодоци на натпреварот)

Екипата на Лацио игра добро во последно време посебно кога се во прашање погодоците, и тоа им помогна да стигнат до 5то место на табелата во Италија на само 2 бода од Интер и местото кое води во Лигата на Шампионите.Лацио постигна по 2 погодока на 5 од последните 6 натревари, и вкупно 17 голови на тие 6 мечеви.

На спортивната страна Удинезе се мачи да ја пронајде встинската форма со само 1 победа на последните 10 натпревари. Одбраната на домашниот тим, прима по 2 гола на 8 од тие 10 мечеви. Исто така, тие примиле гол на 11 од 15 натпревари одиграни на домашен терен оваа сезона.

Со добрата голгетерска форма во која се наоѓа Лацио, денеска очекуваме најмалку 2 погодоци во мрежата на Удинезе.

Не чекајте, отворете сметка веднаш и бидете дел од најдобриот брокер во светот на обложувањето. Најдобриот агент за онлајн обложување е секогаш достапен за Вас.

 

 

Тагови