Царев Двор подобар од Пелистер под ,,Тумбе кафе”
Објавено на 15/11/2014 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ФУДБАЛ

Фк Пелистер – Фк Царев Двор 1:2 (0:1)

Во пријателскиот натпревар под ,,Тумбе кафе”, помеѓу екипите на Пелистер и Царев Двор заврши со победа на гостите од 2:1. Гостите стигнаа до водство при нафрлување од корнер, а Петар Љамчевски си постигна авто гол. Во второто полувреме Царев Двор успеа да стигне и до водство од 2:0 со голот на Благојче Коњарски. Пелистер успеа да намали со прекрасниот гол на Дидо од 16 метри.

Тагови