Вести од Категорија "АВТО МОТО"
October 16, 2013 - 0 Коментари

За големо задоволство на сите љубители на мото-кросот во Македонија, овој викенд ќе се одржи уште една трка во Битола. На 20-ти октомври со почеток во 10 часот ќе започне трката на патеката Братиндол. Се...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

Големата награда на Малезија во МОТО 2 шампионатот ја обележи стравичниот судир и тоа уште во првиот круг на патеката “Сепанг”. Во инцидентот учествуваа вкупно шест возачи, но за среќа никој од нив не беше...

Повеќе
October 12, 2013 - 0 Коментари

Возачот на Ред Бул, Марк Вебер ја освои пол позицијата во 15-тата трка од овогодинешниот шампионат за големата награда на Јапонија. Австралијанецот до својата прва пол позиција, а 13-та во својата кариера дојде по одлично...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Најдобриот рели возач ја заврши својата кариера со превртување на релито во Франција. Лоеб и неговиот со-возач Даниел Елена излегоа од автомобилот без никакви повреди. Несреќата се случи во неделната прва етапа и на дел...

Повеќе