Вести од Категорија "ФУДБАЛ"
August 20, 2017 - 0 Коментари

Колумбискиот дефанзивец Жеисон Муриљо е нов играч на Валенсија. Шпанскиот клуб на својата официјална страница објави дека се согласил со Интер за трансфер на централниот дефанзивец. 25-годишниот фудбалер ќе игра на “Местаља” во наредните две сезони,...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

Првиот срушен рекорд во тековниот трансфер период на Брајтон беше голманот Метју Рајан, кој беше донесен од Валенсија за 5,4 милиони, а потоа беше претекнат од поранешниот играч на ПСВ Ајндховен, Дејвид Пропер, за чиј...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

Њукасл го привлече напаѓачот Хоселу од Стоук Сити. Неговиот договор со “црно-белите” е за три сезони. Поранешниот младински репрезентативец на Шпанија играше за Селта Виго, Реал Мадрид и Хофенхајм. Договорот меѓу двата тима е во...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

Велшкиот фудбалер Винг Том Лоренс преминува од Лестер Сити во Дерби Каунти. Медиумите на Островот, тврдат дека “Овните” платиле на “лисиците” за 23-годишниот играч околу 5 милиони фунти, со бонуси до 7 милиони евра. Лоренс...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

  Alavés Athletic Bilbao Atlético Madrid Barcelona Celta Vigo Deportivo La Coruña Eibar Espanyol Getafe Girona Las Palmas Leganés Levante Málaga Real Betis Real Madrid Real Sociedad Sevilla Valencia Villarreal...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Новиот сопственик на Милан, Ли Јон Хон, не пропушта натпревар на неговиот тим. Кинескиот бизнисмен се повеќе се вљубува во клубот по трошењето на 200 милиони евра ова лето на нови 11 фудбалери. Тој ја...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Фудбалската асоцијација на Англија одлучи да ги казни играчите кои симулираат на теренот со лишување од играчки права за два натпревари. Службениците во ФА се надеваат дека со овие мерки ќе престанат театарските паѓања за...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот фудбалер на Милан Кевин-Принц Боатенг се враќа во Бундеслигата и ќе игра за Ајнтрахт Франкфурт во иднина. Пред неколку дена, 30-годишниот играч од средниот ред го напуштил Лас Палмас како слободен агент, а денес...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Валенсија го привлече Габриел Паулиста од Арсенал за 11 милиони фунти. Бразилецот пристигна во Лондон во јануари 2015 година од Виљареал и одигра 64 натпревари за “топџиите”. Шпанскиот клуб официјално го потврди трансферот. 26-годишниот дефанзивец...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Тотенхем го направи најскапото купување во историјата на клубот. Лондонците официјално го привлекоа Дависон Санчез од Ајакс за 42 милиони фунти. 21-годишниот колумбиец ќе ги мине медицинските прегледи и ќе потпише шестгодишен договор со клубот....

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Јувентус доставила понуда до Реал Мадрид во висина од 75 милиони евра за фудбалерот од средниот ред, Матео Ковачиќ. Како што пренесува спортскиот весник АС, екипата на Јувентус покрај износот од 75 милиони...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

   ...

Повеќе
August 18, 2017 - 0 Коментари

Цели седум играчи на Реал Мадрид беа селектирани од ФИФА во анкетата за најдобар фудбалер за сезоната 2016/17 година. Тоа се Кристијано Роналдо, Лука Модриќ, Даниел Карвахал, Тони Крос, Марсело, Кеjлор Навас и Серхио Рамос....

Повеќе
August 18, 2017 - 0 Коментари

ФИФА ja објави листата со 12 номинирани за најдобар тренер на сезоната 2016/17 година. Во анкетата учество ќе земат селекторите на националните тимови и нивните капитени, новинари и навивачи. Крајниот рок за гласање е 7-ми...

Повеќе