Вести од Категорија "ФУДБАЛ"
May 2, 2018 - 0 Коментари

Вечерва на програмата е реванш дуелот од полуфиналето во лигата на шампионите, каде Рома на домашен терен го прешекува Ливерпул.Натреварот ќе започне во стандардниот термин од 20:45....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
April 29, 2018 - 0 Коментари

предлог дубл на денот: Man Utd – Arsenal  1 Celtic – Rangers  1...

Повеќе
April 27, 2018 - 0 Коментари

Во центарот на вниманието на светската јавност е фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах кој има фантастична сезона и во моментов е вистинска мега ѕвезда....

Повеќе
April 26, 2018 - 0 Коментари

Интернационалниот дефанзивец на Шпанија, кој е производ на системот на академијата на Реал Мадрид, можно е да пристигне не лето во Барселона која смета дека дефанзивецот  на Челзи, Маркос Алонсо, е можна долгорочна замена за Џерард...

Повеќе
April 26, 2018 - 0 Коментари

Арсенал на Емириати ја пречекува екипата на Атлетико Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето на Лига Европа....

Повеќе
April 22, 2018 - 0 Коментари

Брокерот бр.1 за онлајн обложување со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес....

Повеќе
April 20, 2018 - 0 Коментари

Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница....

Повеќе
April 17, 2018 - 0 Коментари

По рекордните трансфери на Нејмар и Килиан Мбапе во нападот, екипата на ПСЖ реши примарен таргет да биде ангажман на екстра голман во текот на летото....

Повеќе
April 12, 2018 - 0 Коментари

It is going to be exciting to know that you’re mining cryptocurrencies from your cell phone. At present, mining pools have sprung up and are observed on an incredibly straightforward notion. Bitcoin mining equipment can...

Повеќе
April 9, 2018 - 0 Коментари

Toptal is a industry for top software programmers, engineers, programmers, coders, architects, and consultants. It prepares people for high-demand professions in the technical regions of web application development, development, database and systems research. Programmer a...

Повеќе
April 9, 2018 - 0 Коментари

Through the ICO Engine , Eidoo offers the ability for businesses and startups to straight organize token revenue submit icon form on our mobile iphone app (it is on Android, IOS and desktop and utilizable...

Повеќе
April 7, 2018 - 0 Коментари

Брокерот бр.1 за онлајн обложување со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес....

Повеќе
April 6, 2018 - 0 Коментари

Најпопуларното јужноамериканско репрезентативно натпреварување од следната година со новитет. Откако во претходните изданија настапуваа две гостински репрезентации од 2019 во Copa America ќе учествуваат дури шест гостински репрезентации т.е. репрезентации од други континентални федерации. Како...

Повеќе
April 6, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
April 4, 2018 - 0 Коментари

Англија е во шок по веста за смртта на фудбалскиот великан и англиска легенда Реј Вилкинс. Поранешниот член на Челси, Манчестер јунајтед, Милан, КПР и на Глазгов ренџерс, како и истакнат англиски репрезентативец Реј Вилкинс,...

Повеќе