Вести од Категорија "ФУДБАЛ"
October 23, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 22, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Коментари

Колумбискиот напаѓач на Виљареал Карлос Бака изјави дека играл во “најслабиот Милан во историјата”. Бака го носеше дресот на “росонерите” меѓу 2015 и 2017 година, како италијанскиот гигант го беше купил од Севиља. Напаѓачот во...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Коментари

Иргачот од средниот ред на Арсенал Месут Озил им соопштил на соиграчите дека ќе премине во Манчестер Јунајтед. Договорот на германскиот репрезентативец со “топџиите” истекува следното лето и тој не сака да го обнови. Желбата на...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Коментари

Заврши и третото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Македонскиот шампион Вардар беше демолиран од Реал Сосиедад со 6:0, и тоа среде Скопје.   Лига Европа, групна фаза, круг 3: Астана – Макаби...

Повеќе
October 20, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

  E-Sports (исто така познат како електронски спортови, e-sports, е-спортови, видео игри, професионални видео игри или pro gaming се форма на игри која е овозможена со помош на електронските системи, особено видео игрите, влезот на...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Момент за историјата на “Спортскиот клуб” Барселона која е прва во сите спортови. Поточно, сите делови на клубот моментално водат во своите лиги, што никогаш не се случило во историјата. Машкиот фудбалски е лидер во...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Lugano – Plzen    2 Waregem – Vitesse   3+ Crvena zvezda – Arsenal   3+    ...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Икер Касиљас го изгуби своето место меѓу головите во Порто бидејќи новиот тренер Серхио Консисао преферира меѓу стативите да биде младиот Хосе Са кој дојде од Маритимо пред две години. Португалскиот голман не се снајде...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, групна фаза – круг 3: Бенфика – Манчестер Јунајтед 0:1 0:1 Рашфорд (65) ЦСКА Москва – Базел 0:2 0:1 Џака (29) 0:2 Оберлин (90) Андерлехт – ПСЖ 0:4 0:1 Мбепа (3) 0:2...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на вечерашниот натпревар од третото коло од групната фаза од Европа Лигата, кормиларот на Вардар, Чедомир Јаневски на прес конференција ја даде изјавата за очекувањата од натпреварот. „Против себе имаме противник за респект,...

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Почетокот на сезоната во Серија “А” го издвојува Наполи како главен конкурент на Јувентус за титулата, а резултатите на тимот од “Сан Паоло” навистина се импресивни: осум победи од осум натпревари. Во исто време новакот...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Минатогодишниот шампион во Премиер Лига Лестер повторно остана без менаџер откако раководството одлучи да го отпушти Крег Шекспир. Помина помалку од осум месеци на чело на тимот по преземањето од Клаудио Раниери во февруари, првично...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо забележа уште едно постигнување зад неговото име. Во ремито против Тотенхем (1:1) го запиша настапот број 143 во Лигата на шампионите во својата кариера. Така тој стигна до третото...

Повеќе