Вести од Категорија "ФУДБАЛ"
November 3, 2013 - 0 Коментари

Денеска навивачката група „Војводи“ Тетово прослави 25 години од нивното постоење. Истовремено попландето ан средбата со Борец Велес 4:0 беше прославено 60 години постоење од ФК Тетекс 1953-2013. На оваа средба беше пристуна и збратимената...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Кошарка АБА лига (фото галерија) Пораз од екипата на Мега Визура со резултат 101-82. Најефикасни во редовите на МЗТ Скопје беа Чековски со 22 , Костовски со 18 и Рејнолдс со 14 поена. Наредниот натпревар...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Телеком Бон драматичен натревар славеше победа во дербито на колото против  Алба Берлин 60:59 (11:8-22:15-12:12-15:24). Македонскито интернационалец Војдан Стојановски во поразениот тим „парципираше“ со 11 поени,а единствен поефиаксен од него беше американецот Кендел со реалзириани...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Според табелата натреварите Кочани- Единство и Тиверија- Борец требаа да бидат дерби на колото. Од тоа немаше ништо . Тиверија постигна 4, а Кочани до врв ја наполни мрежата на Единсвто. Ланскиот куп финалист прими...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

57 минути!!!!   Тому толку му беа потребни на шампионот Струмица да слави убедлива победа против Шкендија. Самиот резултат Струмица – Шкендија 3:0 (25:13, 25:10, 25:14) дава јасна слика за односот на силите во натреварот во кој...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Голем успех на младите кошаркари на Колибри од Охрид. Тие настапипија на меѓународен турнир во Синоп (Турција) каде што сигнаа до сребрениот медал. Во финалето оваа екипа беше поразена од домаќинт Синоп со 67-57. Екипите...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Одбојка-Прва лига жени Јента изнеадувачки убедлива.  Форца Волеј со уште една убедливата победа  покажува дека е главен фаврит за седмата титула во низа. За многумина е изненадувачка лесната победа на Јента Волеј во дуелот со...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Бобан Грнчаров не успеа да го заврши дерби натпреварот помеѓу Ботев Пловдив и Литекс Ловеч. Тој најпрвин пожолте во 65-тата минута, а потоа за само 3 минути игра му беше доделен и вториот жолт картон....

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Според швајцарски вести, нашиот напаѓач Мирко Ивановски кој настапува за Астра од Романија е на мета на австрискиот тим Рапид Виена и швајцаскиот Цирих. Ивановски неодамна изјави дека во иднина би сакал да настапи во...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Нашиот фудбалски тренер Ѓоко Хаџиевски бележи одлични резултати со својот тим во првенството на Саудиска Арабија, кој моментално се наоѓа на третата позиција на табелата. Иако неговиот клуб Неџран не може да се споредува со...

Повеќе
November 3, 2013 - 0 Коментари

Македонскиот  младински репрезентативец Мицевски погоди за екипата на ОФК Београд на натпреварот против Јавор и својот тим славеше нагости со резултат од 1:3. Нашиот играч од средината го отвори резултатот кон крајот на првото полувреме...

Повеќе
November 2, 2013 - 0 Коментари

Двајца повредени и најмалку пет автомобили се искршени пред денешниот натпреварот кој во моментов сеуште се игра помеѓу вечните Белградски ривали Црвена звезда и Партизан. По многу очевидци навивачите на Партизан од Обреновец наречени (Head...

Повеќе
November 2, 2013 - 0 Коментари

25 години „Војводи“ и 60 години ФК Тетекс Убедлива победа на Тетекс од 4:0. Во чекор ги следи и екипата на Силекс која попладнево со 6:1 славеше против Зајеси. По ремиот со Тиверија тимот на...

Повеќе
November 2, 2013 - 0 Коментари

Таква ситуација видовме на натпреварот Вотфорд и Лестер. Голманот на Вотфорд во обид да ја расчисти топката од својот шеснаесетник го погоди во глава противничкиот играч Криус Вуд, од кога топката се одби во мрежата…...

Повеќе
November 2, 2013 - 0 Коментари

Како што можеше да се прочита на официјалната странцица на Каљари, македонскиот интернационалец Агим Ибраими поради контузија на глуждот го пропушти тренингот во четвртокот. Фудбалерот на годината во Македонија неможе да шутра затоа што голем...

Повеќе
November 2, 2013 - 0 Коментари

Бруклин Бекам тренираше со една од селекциите во академијата на Јунајтед, доколку помине би можел да остане во клубот. Пред 12 години на “Олд Трафорд” тој постигна гол… Бруклин веќе тренираше со Квинс Парк Ренџерс...

Повеќе