Вести од Категорија "ФУДБАЛ"
October 7, 2013 - 0 Коментари

Штипијани пред „одбрана на тронот“ Тетово беше домаќин на претпоследното коло од македонска Баргала бокс лига. Токму боксерите на Баргала со 124 бода се убедливо на првото место и следната недела се очекува официјално да...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Деки не игра со нас, последната средба ќе ја има со Јапонија Денеска селекторот Синиша Михајловиќ го соопшти списокот на фудбалерите што ќе настапуваат на последниот квалификациски натревар со Македонија на 15 октомври во Јагодина....

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Натпреварот од Серија А помеѓу Рома и Наполи е кој беше закажан за 19 Октомври е поместен е за еден ден порано поради најавениот протест за изградбата на брзата железница во северна Италија. Натреварот е...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Фудбалерот на Арсенал Џек Вилшир вети дека повеќе нема да запали цигара. Вилшир во петокот беше фатен како пуши на јавно место и поради тоа доби укор од Арсен Венгер. “Никогаш повеќе нема да запалам...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Што се случува кога еден играч ќе биде повреден на теренот? На натпреварот од лигата на шампионите одбрамбениот играч на Реал Мадрид, Пепе доби не толку силен удар колку што беше незгоден. Тој се судри...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Одамна е познато дека Битола е фудбалски град. Особено оваа година на „зелните“ им оди одлично. Пред дерби колото со Вардар тие беа лидери на првенствената табела. Доволна причина за полн стадион. Заедно со Чкембарите...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Толку му беа потребни на феноменалниот Горан Пандев да ја затресе мрежата на Ливорно. Пандеве во гол серија од кога претходната недела постигна два гола на средбата со Џенова. Употребливата топка по левата страна, Пандев...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Тренерот на Барселона Хернандо Мартино е воодушевен од Нејмар и го споредува со најдобриот фудбалер на светот Лајонел Меси. “Нејмар е доминантен во секој поглед, а сака и уште повеќе да се подобри. За два...

Повеќе
October 4, 2013 - 0 Коментари

Нов стандарден настап на Дејан Илиев за младинската екипа на Арсенал. Младиот струмички голман покрај успешните одбрнаи во младинската лига на Англија има успешни настани и во Лигата на Шампионите до 19 години. По победата...

Повеќе