Вести од Категорија "КОШАРКА"
April 10, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Денвер Нагетс со 6тата едноподруго победа во НБА лигата е на чекор до пласман во плеј-оф разигрувањето. “Нагетси” славеа со 88-82 над екипата на Портланд која го забележа 4тиот пораз по ред....

Повеќе
March 12, 2018 - 0 Коментари

Во НБА лигата се играат последните неколку натпревари од регуларниот дел на сезоната. Тимовите веќе ја креваат формата, борејќи се за што подобар пласман на табелата и добивање на полесен противник во разигрувањето....

Повеќе
March 11, 2018 - 0 Коментари

Кошаркарите на Оклхома во дербито на вечерта славеа победа против Сан Антонио со 104-94. Повторно најзаслужен за новиот триумф беше Расел Вестбрук, кој натпреварот го заврши со 19. „трипл-дабл“ оваа сезона (19 поени, 12 асистенции и...

Повеќе
March 9, 2018 - 0 Коментари

Предлог играчи за вечерва...

Повеќе
March 8, 2018 - 0 Коментари

Наши предлози од Евролигата...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Коментари

Хјустон продолжи со одличните настапи и на гостувањето во Оклахома. За нив ова беше дури 16та победа во низа. Во победата од 122:112 блескаа Крис Пол и Џејмс Харден. Крис Пол натпреварот го заврши со 25 поени, а...

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Коментари

Во текот на имзинатата ноќ се одиграа 7 натпревари во НБА лигата....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Поранешната НБА ѕвезда и еден од најдобрите кошаркари во историјата на кошарката, Коби Брајант покрај многубројните награди кои ги добиваше додека беше дел од најсилната кошаркарска лига, се закити со уште една вредна награда, но...

Повеќе
February 26, 2018 - 0 Коментари

Екипата на, Хјустон  вчера го надигра тимот на Денвер Нагетс (114-119) за 12. победа во низа. Гостите имаа одличен почеток на мечот, кој им овозможи лесна завршница. Предводени од најдобриот играч, Џејмс Харден, кој постигна 41 поен и ...

Повеќе
February 24, 2018 - 0 Коментари

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ постигна нов трипл дабл  во победата на Денвер Нагетс над Сан Антонио – 122: 119....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на сите, поготово на играчите, кои со нови сили ќе тргнат...

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп на Македонија откако во голема битка во финалето беше подобар од вечниот ривал тимот на Работнички....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

– Тимот на  Леброн Џејмс е победник на 67-то издание на Ол-стар , кој ја совлада екипата на Стеф Кари 148-145 во Лос Анџелес. …...

Повеќе
February 17, 2018 - 0 Коментари

Тимот на „Светот“ ја совлата екипата составена од кошаркари од САД на Ол-стар натпреварот наречен „Ѕвезди во подем“ со 155:124, а за најдобар играч на натпреварот е прогласен Србинот Богдан Богдановиќ. Тимот составаен од не-американски...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Куманово неочекувано издвојува лесна победа над Гостивар со резултат 85-65 во последниот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија. Победата над Гостивар значи дуел со најтрофејната македонска екипа Работнички во првото полуфинале кое е...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Куманово си закажа полуфинална пресметка против најтрофејниот македонски клуб во ова натпреварување, Работнички, откако во последното четвртфинале за денешниот ден го совлада тимот на Гостивар со резултат 85-65....

Повеќе