Вести од Категорија "КОШАРКА"
February 24, 2018 - 0 Коментари

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ постигна нов трипл дабл  во победата на Денвер Нагетс над Сан Антонио – 122: 119....

Повеќе
February 22, 2018 - 0 Коментари

По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на сите, поготово на играчите, кои со нови сили ќе тргнат...

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп на Македонија откако во голема битка во финалето беше подобар од вечниот ривал тимот на Работнички....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

– Тимот на  Леброн Џејмс е победник на 67-то издание на Ол-стар , кој ја совлада екипата на Стеф Кари 148-145 во Лос Анџелес. …...

Повеќе
February 17, 2018 - 0 Коментари

Тимот на „Светот“ ја совлата екипата составена од кошаркари од САД на Ол-стар натпреварот наречен „Ѕвезди во подем“ со 155:124, а за најдобар играч на натпреварот е прогласен Србинот Богдан Богдановиќ. Тимот составаен од не-американски...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Куманово неочекувано издвојува лесна победа над Гостивар со резултат 85-65 во последниот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија. Победата над Гостивар значи дуел со најтрофејната македонска екипа Работнички во првото полуфинале кое е...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Куманово си закажа полуфинална пресметка против најтрофејниот македонски клуб во ова натпреварување, Работнички, откако во последното четвртфинале за денешниот ден го совлада тимот на Гостивар со резултат 85-65....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Актуелниот македонски првак, МЗТ Скопје во третата четвртфинална пресметка во Купот на Македонија рутинирано стигна до триумф над екипата на Фени индустри со резултат од 115-68 и си закажа полуфинален дуел со гевгелиска Блокотехна....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Шампионот МЗТ Скопје очекувано стигна до лесна победа во Купот на Македонија над домашната екипа на Фени индустри со резултат од 115-68....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Леброн Џејмс, најдобриот кошаркар на денешницата, повторно го критикувше претседателот на САД, Доналд Трамп....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Работнички забележа убедлива победа на првиот четвртфинален натпревар попладнево, откако беше поуспешен од тимот на Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Тимот од “Градски парк” е првиот полуфиналист во кошаркарскиот куп на Македонија, откако во првата четвртфинална пресметка попладнево беше поуспешен од Карпош Соколи со резултат 103-49....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Лидерот на табелата во Евролигата, тимот на ЦСКА Москва донесе засилување на центарската позиција ангажирајќи го Американецот Виктор Руд. Центарот засега е привремено решение на московјани, бидејќи актуелниот договор кој го потпиша е со важност...

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Во пресрет на почетокот на завршницата од кошаркарскиот Куп на Македонија, тимот на Работнички останува најтрофејна екипа со девет освоени куп трофеи....

Повеќе
February 16, 2018 - 0 Коментари

Никола Јокиќ,  влезе во историјата на кошаркарската НБА лига, откако зад своето име го запиши најбрзиот „трипл-дабл“ на сите времиња. ...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

Српскиот кошаркарски интернационалец и кошаркар на Гостивар, Немања Мишковиќ го напушти тимот на само неколку часа до почетокот на куп натпреварот против Куманово....

Повеќе