Вести од Категорија "Мак Фудбал"
June 24, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот со Португалија беше последниот за 17 златни момчиња, кои со селекторот Боби Милевски го направија најголемиот успех во македонскиот фудбал, елиминирајќи ја најголемата селекција до 21 година – Франција, и обезбедија пласман на Европското...

Повеќе
June 23, 2017 - 0 Коментари

Бруно Тедино е новиот тренер на Палермо, каде играат нашите репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски. Искусниот стручњак е шести нов на овој пост во клубот само во рамките на една година. Во последните 15...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата македонска репрезентација ремизираше (2:2) против Србија, на Европското првенство во Полска. За Македонскиот фудбал ова е историски ден, бидејќи за прв пат постигнавме гол на Европско првенство. Српскиот тим успеа да доминира во првите...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Македонија игра денес од 18 часот против Србија во натпревар од второто коло од групата Б на Европското првенство во Полска за млади фудбалери. Селекторот на Србија Ненад Лалатовиќ изјави дека Македонија...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Македонија игра денес од 18 часот против Србија во натпревар од второто коло од групата Б на Европското првенство во Полска за млади фудбалери. Дефанзивецот на Србија Милош Вељковиќ рече дека на...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите противници. Работнички, како носител во групата 5 ќе игра против Тре Пене од Сан Марино. Работнички е домаќин на првиот...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот шампион Вардар го доби противникот во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. “Црвено-црните” ќе играат против Малме oд Шведска. Вардар веќе три години по ред се мачи да ја мине оваа фаза, откако лани беше...

Повеќе
June 7, 2017 - 0 Коментари

Шкупи повторно славеше над Новаци и заслужено обезбеди опстанок во првата македонска лига, откако во реваншот од баражот за опстанок каок гости славеа нова убедлива победа од 1:3 (0:1) и со вкупни 7:2 и наредната...

Повеќе
June 7, 2017 - 0 Коментари

Италијанското обвинителство започна истрага за финансиската состојба на Палермо и фудбалскиот клуб може да прогласи банкрот. Во март сицилианците станаа сопственост на американскиот бизнисмен Пол Бакалини, но тој не успеа да ги најде потребните финансиски...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Шампионoт на Македонија Вардар кој ја освои Суперлига ќе ја претставува и оваа година Македонија во квалификациите за Лигата на шампионите, кој ќе започне од вториот круг. “Црвено-црните” ќе го одиграат првиот натпревар од второто квалификациско...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави конечниот списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Селекторот го затвори списокот со седум нови...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе играат на историскиот пласман на Европското првенство во Полска. Младите фудбалери се во група со Шпанија, Португалија...

Повеќе
May 29, 2017 - 0 Коментари

Како што е објавено на сајтот на српската фудбалска репрезентација, играчот од средниот ред на Копенхаген Урош Матиќ доби повик да се приклучи на националниот тим на оваа земја за натпреварот против Велс во квалификациите...

Повеќе
May 28, 2017 - 0 Коментари

Заврши 35-то коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот Вардар славеше кај Пелистер во дербито на ова коло, а втората Шкендија ремизираше кај Ренова. Работнички загуби дома од Победа, додека Брегалница беше поразена на гостувањето кај Македонија....

Повеќе
May 28, 2017 - 0 Коментари

Во недела со почеток од 16.30 часот започнува 35-то коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот Вардар ќе гостува кај Пелистер во дербито на ова коло, а втората Шкендија ќе оди кај Ренова. Работнички ќе...

Повеќе
May 27, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Тетекс славеше кај Металург со 0:1 и обезбеди опстанок во Втората македонска лига. По поразот тимот од Автокоманда испаднаа директно во третата лига, заедно со Вардар Неготино. Тиквеш дома славеше со 2:1 против...

Повеќе