Вести од Категорија "Мак Фудбал"
September 2, 2017 - 0 Коментари

Македонија конечно забележува голема гостинска победа откако предмалку во Хаифа со 1-0 ја совлада домашната репрезентација на Израел. Во натпревар во кој Македонија може да се каже дека беше за нијанса подобар противник, победоносниот гол...

Повеќе
September 2, 2017 - 0 Коментари

За неколку минути во Хаифа ќе започне квалификациониот натпревар за пласман на СП во Русија помеѓу Израел и Македонија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски натпреварот ќе го стартува со Несторовски во нападот поддржан од...

Повеќе
September 1, 2017 - 0 Коментари

Денеска беа извлечени паровите за 1/8 финалето во Купот на Македонија, кое донесе две дерби средби. Вардар ќе игра против градскиот ривал Шкупи, а Работнички за противник ја доби Шкендија, додека бранителот на трофејот, Пелистер...

Повеќе
August 30, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Вардар ги објави цените за натпреварите во рамките на групната фаза од Европа Лигата. Во зависност од позицијата цените се движат од 600 до 1200 денари по натпревар односно блок билетите се движат...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот шампион Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа. Дебитантскиот настап за македонскиот фудбал...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион ќе се одржи ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот претставник Вардар се наоѓа во последниот шешир па оттука голема можност за...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Тренерот на Вардар по историскиот триумф изјави дека неговиот тим верувал во успех и дека благодарение на тоа дојдоа до групната фаза од Европа Лигата. „Мислам дека го заслуживме ова. Честитки до играчите кои што...

Повеќе
August 23, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на новата генерација фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Ерменија  на 5-ти септември на гостински терен во Ереван. Милевски...

Повеќе
August 21, 2017 - 0 Коментари

Селекторот на македонската А-репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за престојните натпревари од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година против Израел и против Албанија. Селекторот Ангеловски тргнува со подмладена селекција, со...

Повеќе
August 18, 2017 - 0 Коментари

По големата победа на Вардар над Фенербахче, Чедомир Јаневски изјави дека е задоовлен од резултатот и дека играчите играле со срце. „Резултатот е добар за нас, ова е една убава победа. Сакам да им честитам...

Повеќе
August 17, 2017 - 0 Коментари

Голема победа на Вардар! Вечерва, среде Скопје, турскиот гигант Фенербахче е поразен со 2-0 од македонскиот шампион. И кога сите очекуваа лесна победа на Фенербахче особено по оставката на Седлоски и сите збиднувања во пресрет...

Повеќе
August 17, 2017 - 0 Коментари

Вечерва на Телеком Арената во Скопје се игра првиот квалификационен натпревар за пласман во групната фаза од Европа Лигата. Вардар го пречекува Фенербахче еден од најуспешните турски фудбалски клубови. Вардар е аутсајдер, па така букмејкерите...

Повеќе
August 17, 2017 - 0 Коментари

Чедомир Јаневски ќе ја има честа, но и обврската да го направи најголемиот подвиг во фудбалска Македонскија, пласман во групната фаза на Европа Лигата. На прес конференција по повод денешниот натпревар истака дека противникот е...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

На оригинален начин Шкендија испрати порака до Милан. Започнувајќи го видеото со “Почитуван Милан”, Шкендија ги прикажа сите сличности и разлики помеѓу овие два клуба, но и зошто Шкендија и Тетово не треба да бидат...

Повеќе
August 9, 2017 - 0 Коментари

Министерството за Внатрешни Работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден на Плоштад Македонија биле приведени четири странски државјани поради недозволено препродавање на билети на Суперкуп натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. Според соопштението...

Повеќе