Вести од Категорија "Мак Фудбал"
January 22, 2016 - 0 Коментари

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски ќе има нова авантура на Кипар, овој пат во тимот на АЕК Ларнака. Тој ќе игра како позајмен играч од Легија до крајот на сезоната во тимот каде пред само 2...

Повеќе
January 20, 2016 - 0 Коментари

Нашиот репрезентативец Даниел Мојсов по раскинувањето на договорот со турска Адана, веќе најде нов клуб, а тоа е прво пласираниот во шампионатот во Кипар, Аек Ларнака. Тој денеска потпиша договор во времетраење од една ипол...

Повеќе
January 18, 2016 - 0 Коментари

Како што претходно најавуваме, екипата на Фк Пелистер денес ги официјализира и стави потпис на договори со тројца нови фудбалери. Станува збор за искусни прволигашки фудбалери, кои во својата кариера настапувале во неколку во неколку...

Повеќе
January 18, 2016 - 0 Коментари

Иако не е ставен сеуште потпис, Давид Бабунски веќе е јасно дека ќе биде нов играч на Црвена Звезда. Бабунски треба да потпише на две ипол години со српскиот шампион. Тој во Србија ќе заработува...

Повеќе
January 17, 2016 - 0 Коментари

Пелистер предводен од новиот шеф на стручниот штаб Миле Димов, има јасна цел, Пелистер експресно да се врати во првата македонска фудбалска лига, каде што овај клуб, со такви навивачи и град како Битола заслужува...

Повеќе
January 16, 2016 - 0 Коментари

Екипата на Пелистер денес со почеток од 12 часот на стадионот со вештачка трева ,,Павел Шатев”, ги запали ‘моторите’ и со големи очекувања ќе го очекува почетоко на пролетниот дел од шампионатот. Пелистер направи неколку...

Повеќе
January 16, 2016 - 0 Коментари

Давид Бабунски ќе биде првото засилување за Црвена Звезда во зимскиот преоден рок, пишуваат српските медиуми. Тој би требало да биде замената за Марко Грујиќ, кој од следното Лето ќе премине во Ливерпул. Генералниот директор...

Повеќе
January 14, 2016 - 0 Коментари

Како што пренесуваат од Фудбалската Федерација на Македонија, нашата најдобра фудбалска репрезентација на 29 март во Скопје, на Националната Арена Филип II Македонски ќе ја пречека репрезентацијата на Бугарија. Досега, против Бугарија, на 6 наптревари забележавме...

Повеќе
January 11, 2016 - 0 Коментари

Даниел Мојсов по само една полу-сезона го раскина договорот со Адана Демирспор. Тој на својот официјален профил на Facebook  објави дека не е повеќе член на Турскиот второлигаш. За услугите на нашиот репрезентативец сериозно беа...

Повеќе