Вести од Категорија "Мак Фудбал"
August 7, 2017 - 0 Коментари

Дефинитивно најдобар трансфер период за македонските фудбалери досега. Алиоски потпиша за Лидс, Барди за Леванте, Елмас за Фенербахче, а денеска и официјално Стефан Ристовски беше претставен како најново засилување за еден од најтрофејните португалски клубови,...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Коментари

Македонските знамиња како и сите останати национални знамиња, освен шпанското и англиското се забранети од страна на УЕФА што значи дека нема да може да влезете на стадион со друго знаме освен националните нзамиња на...

Повеќе
August 5, 2017 - 0 Коментари

Фудбалската Федерација на Македонија преку соопштение на својата интернет страница известува за режимотна движење пред и за време на одржување на Супер Купот. Целосното соопштение следи во продолжение. “Ја известуваме јавноста и посетителите на фудбалскиот...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во фудбалската историја на Македонија, два тима од нашата земја ќе играат во последното квалификационо коло за пласман во групната фаза од Европа лигата. Таму и Шкендија и Вардар ќе ги очекуваат...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Уште една голема, несекојдневна шанса за пласман во Лигата на Шампионите е испуштена. Вардар не успеа да направи подвиг и во реванш натпреварот загуби од Копенхаген со високи 4-1. Домаќините поведоа уште во 2 минута...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Како што и претходно беше познато, телевизија Нова ќе врши директен пренос од еден од најважните натпревари во историјата на Вардар. Вечерва со почеток од 20 часот љубителите на спортот ќе имаат можност низ директен...

Повеќе
July 27, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Тракаи предмалку ја совлада екипата на Шкендија со 2-1 и со тоа ја прекина серијата без пораз на евро сцената на тетовскиот тим. Тракаи поведе уште во првата минута кога по една несмасна...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Иако минимална, Вардар издвојува значајна победа на Копенхаген. Оценувајќи ја оваа победа како изненадување, голем број од медиумите пишуваа за оваа победа. Во продолжение мал дел од нив. upload a pic on the internet...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Вчера во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беше извршена ждрепката за есенскиот дел од новата сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ). Ждрепката сакаше преостанатите наши екипи во евро натпреварувањеата, Шкендија и Вардар да...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

По големата победа на Вардар над Копенхаген, Гоце Седлоски им честиташе на своите фудбалери, но и на публиката која безрезервно ја даде подршката  за “Црвено-црните”. „Сакам да им честитам на моите играчи, и да се...

Повеќе
July 25, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на вечерашниот натпревар помеѓу Вардар и Копенхаген, тренерот на “Црвено-црните” Гоце Седлоски изјави дека очекува неговите фудбалери да играат со далеку позасилено темпо во однос на двомечот со Малме. „Ова ќе бидат први...

Повеќе
July 24, 2017 - 0 Коментари

Како и од натпреварот со Малме, Телевизија Нова ќе врши директен пренос и од утрешниот натпреваро помеѓу екипите на Вардар и Копенхаген. Првиот натпревар од 3. квалификационо коло за пласман на Лигата на Шампионите се...

Повеќе
July 24, 2017 - 0 Коментари

Фудбалскиот клуб Вардар излезе со соопштение за сите оние ќе утре ќе бидат дел од натпреварот Вардар – Копенхаген. Соопштението во целост ви го прикажуваме во продолжение. Информации за сите кои ќе бидат присутни на „Телеком...

Повеќе
July 22, 2017 - 0 Коментари

Билетите за натпреварот Вардар – Копенхаген од вчера се пуштени во продажба. За дуелот од третото квалификациско коло ќе бидат во функција само јужната и западната трибина на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје. Цената на билетите...

Повеќе
July 21, 2017 - 0 Коментари

Откако УЕФА реши да излезе во пресрет на Вардар, натпреварот со Копенхаген кој се игра во вторник да се одигра на Националната Арена Филип II, клубот упати јавна благодарност до европската куќа на фудбалот. “Фудбалскиот...

Повеќе