Вести од Категорија "Меѓународен Фудбал"
June 2, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Лестер и официјално ги претстави новите дресови за следната сезона. Како што и претходно беше познато, новите дресови се изработени од страна на Adidas откако Лестер не го продолжи договорот со Puma. Новите...

Повеќе
June 2, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
April 6, 2018 - 0 Коментари

Најпопуларното јужноамериканско репрезентативно натпреварување од следната година со новитет. Откако во претходните изданија настапуваа две гостински репрезентации од 2019 во Copa America ќе учествуваат дури шест гостински репрезентации т.е. репрезентации од други континентални федерации. Како...

Повеќе
April 6, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
March 25, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
March 16, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
March 14, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
March 10, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
March 4, 2018 - 0 Коментари

Италија е во шок! Почина капитенот на Фиорентина и италијански репрезентативец Давид Астори. 31 годишниот фудбалер утрово беше пронајден мртов во хотелска соба во Удине во пресрет на денешното гостување на Фиорентина кај Удинезе. Оваа...

Повеќе
March 4, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 17, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 15, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 13, 2018 - 0 Коментари

По двата последователни порази од Борнмаут (0-3) и од Ватфорд (4-1), Челзи  им се врати на победите се во Премиер – лигата со сигурна победа над ВБА со резултат од 3-0 на „Стемфорд бриџ“....

Повеќе
February 11, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 10, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
February 3, 2018 - 0 Коментари

 ...

Повеќе